Передплата 2024 ВЗ

Японія допоможе розміновувати Україну, — ЗМІ

  • 28.11.2023, 15:35
  • 548

Японія планує приєднатися до проєкту з розмінування України

Фото із сайту Pixabay
Фото із сайту Pixabay

Японія приєднається до очолюваної Литвою структури з підтримки розмінування у складі Контактної групи.

Також країна надасть Україні обладнання для розмінування і навчатиме особовий склад.

Японські військові також можуть долучитися до структури у складі Контактної групи в галузі інформації та технологій, щоб допомогти посилити кібербезпеку України на фоні постійних кібератак з боку агресора.

Співрозмовники видання запевнили, що міністр оборони Японії Мінору Кіхара незабаром офіційно оголосить про ці плани.

Цей крок спрямований на розширення зусиль Токіо з надання Україні нелетальної допомоги, зокрема — з повоєнною відбудовою, оскільки суворі правила Японії щодо експорту зброї та боєприпасів не дозволяють їй надавати пряму військову допомогу.

Японія вже надала Україні засоби виявлення мін і організувала кілька навчальних програм для персоналу з розмінування, а також домовилася з Камбоджею співпрацювати в знешкодженні російських мін і бомб, що не розірвалися, в Україні.

Видання пише, що Камбоджа має великий досвід у розмінуванні, оскільки в попередні роки за підтримки міжнародних партнерів їй вдалося знешкодити велику кількість мін, встановлених під час минулої громадянської війни.

За різними оцінками, майже 30% території України забруднено мінами та боєприпасами, що не розірвалися, на ліквідацію яких, за розрахунками української влади, може знадобитися щонайменше 10 років.

Японія разом зі США та іншими індустріально розвиненими країнами «Великої сімки» зберегла підтримку України, запровадивши також економічні санкції проти рф за її агресію проти сусідньої країни.

Схожі новини