Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Штати залишаються з Україною, — Байден

  • 25.11.2023, 19:55
  • 578

Президент США Джо Байден ушанував пам’ять жертв Голодомору та наголосив, що США залишаються єдиними з Україною

Джо Байден. Фото Білого дому
Джо Байден. Фото Білого дому

Заяву Байдена оприлюднено на офіційному сайті Білого дому.

«Ми шануємо похмурі роковини Голодомору у той час, як хоробрий український народ продовжує боронити свою свободу й суверенітет України від жорстокої загарбницької війни рф», — зауважив американський президент.

Він нагадав, що 90 років тому «нелюдська політика» Сталіна та радянського режиму творила голодну смерть, яка забрала життя мільйонів українців.

Сталін та його режим систематично забирали українське зерно та ферми, перевозили продовольство в інші частини СРСР для придушення української національної ідентичності, вказано в заяві.

«Сьогодні українська сільськогосподарська інфраструктура знову стає мішенню — цього разу з боку путіна у межах його прагнення до завоювань та панування», — наголосив Байден.

Він зауважив, що сили рф прагнуть знищити економіку та незалежність України, навмисно завдають шкоди полям і знищують українські зерносховища та порти. Це не просто атака на економічну безпеку України, «це — цинічний напад на продовольчу безпеку повсюди», заявив президент США. Бо путін завдає шкоди найуразливішим громадам світу заради власного прибутку.

«У цю річницю ми згадуємо та вшановуємо всіх, як у минулому, так і зараз, хто витримав такі труднощі та хто продовжує боротися проти тиранії. Ми також підтверджуємо свою прихильність запобігати стражданням, захищати фундаментальні свободи та реагувати на порушення прав людини, коли б і де б це не відбувалося. Ми єдині з Україною», — наголосив президент Байден.

Схожі новини