Передплата 2024 «Добра кухня»

Деякі країни Євросоюзу проти посилення боротьби з обходом санкцій проти рф, — ЗМІ

  • 25.11.2023, 19:25
  • 504

Група країн-членів ЄС наполягає на послабленні запропонованих Євросоюзом заходів, спрямованих на боротьбу з обходом санкцій проти росії через треті країни

Фото із сайту Pexels
Фото із сайту Pexels

Європейська комісія запропонувала заборонити імпортерам перепродавати, зокрема, напівпровідники, які використовують у росії для виробництва зброї. Також пропонується внесення певної суми на спеціальний депозитний рахунок для дотримання цих вимог.

У випадку порушення цих вимог щонайменше половина цієї суми буде перерахована до трастового фонду для України, а контракти будуть розірвані. Експортери також будуть зобов’язані інформувати національні органи влади про будь-які порушення з боку компаній третіх країн.

Та дипломатичні представники групи великих країн-членів ЄС цього тижня висловили кілька занепокоєнь щодо цих пропозицій, зокрема, висловивши сумніви щодо їхньої законності, а також щодо того, чи можна вимагати від імпортерів таких гарантій і умов.

За даними співрозмовників агентства, країни також хочуть звузити сферу дії пропонованих правил і скоротити список товарів, на які поширюватимуться нові закони.

Ці країни-члени також побоюються, що контрактні вимоги можуть поставити європейські компанії в невигідне конкурентне становище.

Інші країни-члени, зокрема, країни Балтії, підтримують ці пропозиції.

Минулого тижня країнам-членам ЄС представили пропозицію щодо дванадцятого пакета санкцій проти Росії.

Пропозиція передбачає запровадження санкцій проти понад ще 120 фізичних та юридичних осіб за їхню роль у підриві суверенітету та територіальної цілісності України. Йдеться про представників військового, оборонного та ІТ-секторів рф, а також «інших важливих економічних операторів».

Окремо вказано про необхідність покарання причетних до псевдовиборів на тимчасово окупованих рф територіях України, відповідальних за примусове «перевиховання» українських дітей, а також причетних до поширення дезінформації та пропаганди росії.

Також Єврокомісія пропонує запровадити нові заборони на імпорт та експорт, а також заходи, спрямовані на посилення стелі ціни на нафту та протидію ухилянню від санкцій Європейського Союзу.

Схожі новини