Українець очолив Марсіанську дослідницьку станцію у США
- 20.11.2023, 16:45
- 536
Український інженер Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію у пустелі Сан-Рафаель в американському штаті Юта
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/501619/img8305.jpeg)
Станція займається геологічними та соціальними дослідженнями, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Марса.
«Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця Марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо», — розповів Якимов.
Ротація груп дослідників триває від двох тижнів. Протягом них люди мешкають у спецмодулях, вживають овочі та фрукти з «марсіанської» теплиці, а також виходять назовні тільки у скафандрах.
Якимов брав участь у таких експедиціях і каже, що головна їхня проблема — це нудьга. Українець мріє стати астронавтом і полетіти на Марс.
Він навчався у Київському політехнічному інституті за спеціальністю «системи керування літальними апаратами», а 8 років тому став відомим, бо його було відібрано у сотню претендентів для майбутнього польоту на Червону планету.
Цю місію організувала компанія з Нідерландів Mars One, яка згодом збанкрутувала. Однак Якимов не покинув свою мрію.
«Я все життя йду до цієї мрії. Але треба робити якісь кроки. Можна, звичайно, просто сидіти на дивані і казати, що я хочу стати астронавтом. Проживаючи в Америці вже декілька років, я працював інженером в маленькій компанії, але працювати там у сфері польотів людини в космос я все ще не міг. І тут була така можливість долучитися до цієї справи на станції», — вважає Сергій.
Як переконує науковець, наступний етап його кар'єри — робота у NASA у Космічному центрі в Г’юстоні (Техас). Однак, щоб цього досягти, спершу треба стати громадянином США.
Річ у тім, що робота в аерокосмічній сфері без громадянства надзвичайно складна. Багато компаній, навіть приватні, працюють на державні замовлення чи замовлення з інших країн. Вони є секретними.