600 пінгвінів на станції «Академік Вернадський»: заворожуюче відео

  • 14.09.2023, 14:00
  • 598

Полярники показали як пінгвіни провернулись на остров Галіндез

Скріншот з відео Вадима Ткаченка
Скріншот з відео Вадима Ткаченка

Нещодавно подярники повідомляти про те, що на станцію «Академік Вернадський» завітав перший субантарктичний пінгвін у цьому сезоні. За останні дні кількість чорно-білих птахів зросла з 50 до 600.

«І це тільки початок», — зауважують полярники.

Науковці відзначають, що через теплий клімат час повернення пінгвінів до «Вернадського» змінився. Цього року вже у вересні (початок антарктичної весни) в районі острова стоїть досить тепла як для цього сезону погода: — 5 С⁰ - середня температура🌡 повітря, а — 1,1 С⁰ - води. Морського льоду майже немає, тож пінгвіни припливають на місця гніздових колоній раніше. Відповідно раніше вони почнуть відкладати яйця.

«Перші гніздові колонії теплолюбних субантарктичних пінгвінів з’явилися в нашому районі Аргентинських островів наприкінці 2000-х. Відтоді строки відкладання ними яєць значно змістились: з кінця листопада на початок місяця», — пишуть полярники.

Вадим Ткаченко, біолог 28-ї УАЕ, зазначає: «Зсув колоній цього виду пінгвінів на південь і зміна строків їхнього репродуктивного періоду є яскравою ілюстрацією потепління в регіоні».

Схожі новини