«Вчитимемося зберігати людське в собі»
У місті Лева відбудеться ювілейний, 30-й літературний фестиваль
Попри воєнний стан в Україні, мало не щоденні тривоги, літературний фестиваль та книжковий ярмарок, на який з'їжджаються шанувальники книжки мало не з усієї України, відбудеться у Львові 4−8 жовтня у змішаному форматі: наживо та онлайн.
Книжковий ярмарок вперше зустрічатиме українських видавців на новій локації - поруч з Центром архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа».
Щороку Lviv BookForum обирає фокусну тему, навколо якої розгортається дискусійне життя фестивалю. Цьогоріч це — «Перепис майбутнього». Письменники, інтелектуали та культурні діячі говоритимуть про прийдешнє, у якому Україна є сильним незалежним суб'єктом політичного світу, а кожна українка/українець відчуває свій вплив на власне й стороннє життя. Серед гостей — Енн Епплбом (США), Бен Окрі (Нігерія), Ева Томпсон (США), Арт Шпігельман (США), Георгі Господинов (Болгарія), Джонатан Франзен (США), Панкадж Мишра (Індія), Озрен Кебо (Боснія), Славенка Дракуліч (Хорватія), Марія Ресса (Філіппіни), Люк Гардінґ (Велика Британія), Каталіна Ґомес (Колумбія), Девід Тоскана (Мексика), Девід Ріфф (США), Ед Вулліамі (Велика Британія), Бернар-Анрі Леві (Франція), Андрій Курков, Катерина Калитко, Віталій Портников, Олександра Матвійчук, Олександр Михед, Павло Вишебаба, Андрій Любка, Ярина Чорногуз, Ірина Цілик, Вахтанг Кебуладзе…
За словами програмної директорки Lviv Bookforum Софії Челяк, «на BookForum говоритимемо про досвіди балканських воєн, порівнюватимемо постколоніальні та антиколоніальні процеси в різних країнах, спробуємо змоделювати, як на світову економіку впливатиме відбудова України. Однак найголовніше — вчитимемося зберігати людське в собі».
Основна програма 30-го Lviv BookForum налічує понад 30 подій. Відбудуться дискусійні панелі, дитяча програма, традиційна «Ніч поезії і музики», програма видавців, розмови, присвячені вшануванню пам’яті і творчості загиблих від війни українських письменників Вікторії Амеліної та Володимира Вакуленка.