СБУ затримала жінку, яка обдурила понад 500 родин українських військових

  • 22.08.2023, 18:00
  • 699

На Миколаївщині затримали фейкового інтернет-детектива, яка ошукала щодо обміну полонених понад 500 родин військовослужбовців ЗСУ

Фото СБУ
Фото СБУ

Називаючи себе фахівцем із пошуку постраждалих українських бійців, жінка видурювала гроші з їхніх сімей.

За 7 тис. грн за одного військового вона обіцяла його рідним відшукати українського захисника і надати їм інформацію про його місцеперебування та фізичний стан. Та одразу після отримання суми зловмисниця «обривала» комунікацію з потерпілими, не надавши їм жодної інформації про їхніх родичів-військовослужбовців.

Так зловмисниця ошукала більше ніж пів тисячі родин на майже 2 млн грн.

Для реалізації схеми її організаторка створила у популярних соцмережах фейкові інтернет-групи під назвою «Пошук зниклих» та «Повертайся живим». Там вона пропонувала свої «детективні послуги» та зазначала номер власної банківської картки для перерахування коштів нібито для вирішення «поточних» проблем із пошуку зниклих.

Співробітники СБУ задокументували понад 50 фактів одержання шахрайкою грошей від сімей ЗСУ. Під час обшуків за адресою проживання жінки у неї виявили 20 мобільних телефонів, планшет та 64 sim-карти, які вона постійно змінювала для маскування.

Наразі затриманій повідомили про підозру за ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) та взяли під варту.

Схожі новини