Україна стала «суперлабораторією винаходів», — ЗМІ

  • 26.07.2023, 19:00
  • 633

Понад 200 українських компаній, що виробляють безпілотники, зараз працюють пліч-о-пліч з військовими підрозділами на передовій над удосконаленням безпілотників — і Україна має цілком реальну можливість розробити рішення світового рівня

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

«Україна, яка відома сільським господарством та важкою промисловістю, не є очевидним місцем для інновацій дронів. Однак гострота війни перетворила країну на свого роду суперлабораторію винаходів, використовуючи інвестиції від бізнес-світил, зокрема — колишнього виконавчого директора Google Еріка Шмідта», — йдеться у медіа.

Так, покращення таких дронів допоможе на передовій вбивати та шпигувати за ворогом.

Технологія штучного інтелекту, яку розробляють дедалі більше українських компаній, що займаються розробкою безпілотників, є одним із кількох інноваційних стрибків, що відбуваються на внутрішньому ринку безпілотників, які прискорюють і демократизують безпілотну війну, що особливо важливо для українських збройних сил, пише видання.

«Це технологічні перегони 24/7», — зазначив віцепрем'єр-міністр України Михайло Федоров, який відповідає за українську програму «Армія дронів», спрямовану на максимальне використання Києвом розвідувальних та ударних безпілотників, щоб компенсувати велику перевагу Росії в авіації та артилерії.

Відомо, що саме ця програма допомогла приватним компаніям навчити понад 10 000 операторів дронів минулого року, з метою навчання додаткових 10 000 протягом наступних шести місяців.

«За різними даними, російські військово-повітряні сили у 10 разів більші, ніж українські, але Київ тримав більшу їх частину на землі після того, як збив кілька винищувачів у перші дні конфлікту. Безпілотники дозволили Україні вести спостереження і вражати чутливі цілі далеко в тилу ворога, одночасно підвищуючи точність звичайної артилерії», — пишуть журналісти.

Washington Post описує переваги роботи над технологіями саме в Україні на прикладі технологій глушіння, наголошуючи, що компанії можуть не просто розробляти, а й тестувати свою продукцію. Це привілей, якого немає у переважної більшості міжнародних компаній, що спеціалізуються на аналогічних виробництвах.

«На Заході ви не можете просто запустити глушник лише для того, щоб протестувати свій продукт. Вам потрібна спеціальна ліцензія, і навіть коли вона у вас є, вона поширюється тільки на вузьку оточену територію», — зазначив колишній керівник Uber Андрій Ліскович, який покинув Кремнієву долину, щоб допомогти військовим зусиллям України.

«Ось чому це одна з областей, де Україна має цілком реальну можливість розробити рішення світового рівня», — наголосив Ліскович.

Виробники дронів також отримують постійний зворотний зв’язок з лінії фронту, що дозволяє їм вносити негайні корективи, щоб зменшити вразливість і поліпшити летальність.

«Рішення для кінцевого споживача є однією з найскладніших і найважливіших проблем», — сказав Ліскович.

«У Львові інженери компанії Twist Robotics представили тестові відеоролики свого програмного забезпечення на основі штучного інтелекту, яке може забезпечити значне оновлення українського арсеналу безпілотників FPV. Недорогі БПЛА, яких Україна виробляє тисячі щомісяця, можуть нести бомби, але вразливі до російського глушіння. Однак нова система наведення на ціль на основі штучного інтелекту дозволяє БПЛА залишатися зафіксованим на цілі, навіть якщо апарат втрачає зв’язок з людиною-оператором через перешкоди або присутність великого фізичного об'єкта, наприклад, пагорба», — розповів співзасновник компанії Twist Robotics Ростислав Оленчин.

Сенсори дрона розпізнають фізичні особливості цілі й відповідно до них коригують траєкторію польоту апарату.

Також читайте: Український ВПК вже виробляє засоби для посилення захисту портів від російських обстрілів, — Данілов

Колишній виконавчий директор Google Шмідт позитивно налаштований щодо українського ринку безпілотників і разом з іншими інвесторами вклав 10 мільйонів доларів в український акселератор стартапів, який інвестує в безпілотники та інші оборонні технології.

«Україна постійно випереджає ворога в інноваціях», — написав Шмідт у колонці для Wall Street Journal після повернення з нещодавньої поїздки до країни.

За словами Лісковича, українські безпілотники-розвідники є найбільш перспективними для надання Києву переваги на передовій.

«Розвідувальні безпілотники діють як прямий мультиплікатор ефективності майже всіх видів зброї в українському арсеналі, особливо артилерії, забезпечуючи найбільший безпосередній вплив на полі бою», — додав він.

Схожі новини