росіянам не вистачає ресурсів для прориву на Куп’янському напрямку, — аналітики

  • 18.07.2023, 12:00
  • 387

Активізацією дій на Куп’янському напрямку окупанти намагаються відтягнути резерви ЗСУ з критично важливих ділянок фронту. Зокрема — Бахмутського, західної частини Донецької та західної частини Запорізької областей, де українські війська здійснюють контрнаступальні операції

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

За даними Генштабу ЗСУ, днями російські війська розпочали активні наступальні операції в районі Куп’янська (між північно-східною Харківською та північно-західною Луганською областями).

Відомо, що російська армія здійснює наступальні операції на цій ділянці фронту, намагаючись скористатися тим, що українські сили зосереджені на інших ділянках фронту, і відтягти увагу українських резервістів від критично важливих районів території бойових дій. Йдеться про Бахмутський напрямок на Донеччині та західну частину Запорізької області, де українські війська розпочали контрнаступальні операції.

Як вважають експерти, низька якість і склад російських військ, які наразі діють на цій лінії, ймовірно, завадить рф досягти більш ніж тактично значущих успіхів або здійснити оперативно значущий прорив.

Українські та російські джерела вказують, що наразі відбувається перекидання сформованих з російських ув’язнених штурмових підрозділів Штурм-З на Куп’янський напрямок.

«Як українські, так і російські джерела повідомляють про розгортання штурмових підрозділів „Штурм-З“, сформованих з ув’язнених, на Куп’янському напрямку, а військові фахівці раніше заявляли, що підрозділи „Штурм-З“ мають низьку оперативну ефективність через низький моральний дух і дисципліну», — йдеться у звіті аналітиків.

Вони зазначили, що Сили оборони продовжували контрнаступальні операції під Бахмутом, на південь від Великої Новосілки, та під Оріховим на заході Запорізької області протягом 17 липня.

Схожі новини