Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Екологічні альтернативи: як перетворити одноразові pod-системи на павербанки для ЗСУ

  • 27.06.2023, 17:20
  • 1 409

Одноразові електронні пристрої для вейпінгу стали популярним вибором людей, які приділяють увагу своєму здоров’ю та хочуть насолодитися улюбленим смаком та ароматом. Тим не менш, при використанні одноразок не варто забувати про довкілля.

Стрімке поширення под-систем призводить до значної кількості відходів, які можуть завдати серйозної шкоди екології. Команда співробітників магазину Vandal Vape бере активну участь у турботі про навколишнє середовище та одночасно допомагає ЗСУ за допомогою переробки одноразок на повербанки.

Чим використані одноразки шкодять екології?

Конструкція одноразових сигарет включає пластиковий корпус та літій-іонний акумулятор. Батарейки, особливо літій-іонні акумулятори, містять токсичні речовини, такі як свинець, нікель, цинк, кадмій та ртуть. При неправильній утилізації вони потрапляють у ґрунт та ґрунтові води, забруднюючи їх та завдаючи шкоди екосистемам. Одна пальчикова батарея, викинута на звалище, здатна забруднити до 20 квадратних метрів ґрунту та 400 літрів води. Тому важливо правильно утилізувати батареї, щоб запобігти їхньому негативному впливу на навколишнє середовище.

Пластикові корпуси одноразових сигарет також становлять значну проблему. Пластик має дуже довгий термін розкладання, який може досягати 600 років. Неправильна утилізація пластику призводить до його накопичення у навколишньому середовищі, перетворюючись згодом на мікропластик. Мікропластик забруднює воду, повітря та тварин, а його частинки можуть проникати в організми людей та викликати різні проблеми зі здоров’ям.

Як правильно утилізувати одноразки?

Одноразові под-системи необхідно правильно переробляти. Цей процес зазвичай включає кілька етапів:

  • Вейпи приймаються на спеціальних пунктах ресайклінгу, які можуть бути розташовані в магазинах та інших зручних місцях. Після збору підсистеми розбирають на компоненти і сортують. Металеві елементи і пластик, що переробляється, відправляються на фабрики, де перетворюються на вторинну сировину. Далі їх використовують для виробництва нових виробів із пластику. Це скорочує потребу у видобутку нових матеріалів та знижує негативний вплив на навколишнє середовище.
  • Пластик, який не підлягає переробці, повинен бути утилізований у безпечний спосіб. Один із варіантів — його спалювання на спеціалізованих заводах з використанням фільтрів та систем очищення диму. Теплова енергія, що вивільняється при спалюванні, може бути використана для опалення або генерації електроенергії, що допомагає знизити залежність від викопних палив та скоротити викиди парникових газів.
  • Непошкоджені акумулятори передають волонтерським екологічним організаціям, які займаються їх переробкою та використанням для створення різних пристроїв, таких як повербанки, дрони, системи скидання, рації, ліхтарі та док-станції. Це допомагає скоротити потребу у видобутку нових ресурсів та продовжує життєвий цикл акумуляторів.

Як допомогти ЗСУ, збираючи використані одноразки?

Правильна переробка та утилізація одноразових сигарет відіграють важливу роль у збереженні навколишнього середовища та зниженні негативного впливу на екосистеми. Сайт з продажу одноразок https://vandalvape.org/ також не залишився осторонь і бере активну участь у збиранні використаних підсистем. У відділеннях магазину клієнти можуть залишати под-системи з акумулятором, що сів, у спеціальних коробках. Далі, коли одноразок збирається 40−50 кг, їх передають волонтерам до Тернополя, де пристрої переробляють на повербанки для військовослужбовців ЗСУ. Кілька акумуляторів від под-систем поміщають в корпус для повербанка і отримують зарядний пристрій, що працює. Захисники України постійно потребують повербанків, які періодично губляться або виходять з ладу під час пересування на позиціях. Не залишайтеся байдужими, приносите використані одноразки в магазини Vandal Vape.

Схожі новини