Новий «Почесний громадянин Дрогобича» — Пйотр Зєнтара
На своєму недавньому засіданні депутати Дрогобицької міськради одноголосно проголосували за присвоєння звання «Почесний громадянин Дрогобича» багаторічному голові правління АТ «Краківський водоканал» Пйотру Зєнтарі
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/492715/drohobych.jpg)
Новий почесний громадянин Дрогобича, який за ліком став тридцять шостою ушанованою цієї великої честі особи у списку людей, які мають особливі заслуги перед містом Котермака, живучи та працюючи в Кракові, спромігся, як мало хто, прислужитись громаді українського міста.
Він — другий, після австрійського мецената Вольфганга Каля, іноземець — почесний громадянин українського міста. У клопотанні про його відзначення, яке подав КУ «Інститут міста Дрогобича», про це сказано коротко: «За особливий внесок у розвиток добросусідських відносин між Дрогобичем та Краковом, значну допомогу жителям Дрогобича та інших українських міст у мирний і воєнний час».
Пролити світло на взаємини між Краківським водоканалом і КП «Дрогобицький водоканал» та особисту роль Пйьотра Зєнтари у створенні особливо сприятливого для українського підприємства формату партнерства попросили речницю Дрогобицького водоканалу Лесю Ясюру.
Дружба між двома підприємствами почалась ще в 2017 році. Саме тоді, під час поїздки керівника КП «Дрогобицький водоканал» Романа Шагали до Кракова, виникла взаємна симпатія між керівниками, яка згодом трансформувалась у постійну комунікацію двох виробничих колективів. З року в рік міцніла дружба, розбудовувалися ділові містки співпраці. На базі Краківського підприємства інженерно-технічні працівники українського підприємства час від часу проходять стажування. Школярі з міста Котермака також побували у Кракові, де, зокрема, мали змогу ознайомитися з діяльністю тамтешнього водоканалу та європейським досвідом формування культури водоспоживання і водовідведення. За сприяння Краківського водоканалу КП «Дрогобичводоканал», єдине з підприємств Західної України, стало членом Асоціації «Форум Галицьких водопроводів». Цей статус дозволяє на нових засадах співпрацювати з банківськими установами. Не дивно, що через деякий час партнерство між водоканалами переросло у плідне партнерство двох міст — Дрогобича та Кракова.
Недаремно кажуть, що друг у біді пізнається. З початком широкомасштабної московської агресії перші слова підтримки, як і перші вантажі гуманітарної допомоги, надійшли саме з Кракова. Щира розрада, світлина українського прапора на почесному місці у Краківському водоканалі та синьо-жовті стрічки на вбранні працівників польського підприємства — усі ці, на перший погляд, дрібні деталі, додають неймовірної сили та віри. Важко переоцінити значення підтримки, яку Дрогобич має від Пйотра Зєнтари та очолюваного ним колективу. У час війни з Краківського водоканалу неодноразово надходила допомога, щоб дрогобицьке підприємство продовжувало безперебійно працювати. Коли в Україні виник дефіцит засобів знезараження води, керівник Краківського водоканалу терміново скерував Дрогобицькому водоканалу «партію» цих засобів. Дрогобич отримав з Кракова дві водовозки. Краківський водоканал опікується українцями, які отримали прихисток у польському місті. До Дрогобича із дружнього міста-побратима надходять медикаменти та медичне обладнання. На війні в кожного — свій фронт. Це розуміємо не тільки ми. Аналогічне бачення сформовано і в Кракові. Недавно Пйотр Зєнтара ініціював повернення до конкретної співпраці - запровадження навчання фахівців Дрогобицького водоканалу у Кракові. Настав час, як наголошено у черговій ініціативі польських побратимів, перейняти їхній досвід у такій архіважливій для роботи водоканалів сфері, як моніторинг роботи водопровідної мережі на базі систем SCADA.