Чорна, як смола, бо має забагато меланіну
Весна активізувала життя змій. Хто-хто, а вони люблять тепло. Ніжитися під сонячними променями для них — справжнє благо, адже енергія небесного світила заряджає силами і їх, гадів повзучих
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/532258/zmiia.jpg)
В Україні живе сім видів гадюк. Одна з найбільш поширених — суцільно чорна. Такого кольору вона набула через надмірну кількість меланіну в організмі. Тому науковці називають її меланісткою.
Противагою меланістам є тварини-альбіноси. Їм бракує меланіну, відтак мають нетипове — біле забарвлення шкіри.
Схожою на меланісток є найбільша в Україні гадюка Нікольського, яка може сягати 80 сантиметрів. Розрізнити цих чорнявок можуть лише фахівці. Обидві схожі, зокрема тим, що мають вертикальні зіниці.
Ось того цікавого екземпляра, якого бачите на фото, мав нагоду кілька днів тому побачити зблизька автор цих рядків. У селі на Тернопільщині садили картоплю, і чорна змія виповзла з ґрунту, неначе хотіла перевірити, чи сумлінно працюють саджальники. Добре, що під руками був планшет. Зробили кілька знімків гадюки, хоча вона була не задоволена тим, що її турбують.
Попри грізний вигляд і отруйні укуси, ці гадюки першими на людей не нападають. Навпаки, намагаються чимшвидше втекти від них. Але коли вже дражните їх, то змушені захищатися. Їхні укуси не смертельні для людини, проте проблем наробити можуть багато.
Ми були чемними, занесеній у Червону книгу України особині прикростей не робили. Із зораного поля галузкою відігнали її на площу, де піднялася ярина. Там швидше знайде собі щось на сніданок ця змія-меланістка.