Українські військовополонені досі перебувають в Угорщині під наглядом, — розвідка

  • 20.06.2023, 16:40
  • 383

Українські військовополонені досі перебувають в Угорщині під наглядом. Тим часом контакт і зв’язок з ними обмежений

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов.

«Є інформація, зокрема від родичів кількох полонених, що насправді вони не були звільненні увесь цей час. Вони перебували в умовах під наглядом, контакт і зв’язок був обмежений. Зв’язок з рідними — у присутності третіх осіб, лімітований», — розповів він.

Юсов повідомив, що в української влади є попередній список військовополонених, яких передали Угорщині.

Він зазначив, що, згідно з міжнародним правом, список українських військовополонених мав надати Міжнародний комітет Червоного Хреста, який перед цим мав отримати ці відомості від рф.

Водночас представник ГУР МО підкреслив, що «подія, яка могла б бути абсолютно позитивною, перетворюється на якийсь драматичний детектив з дуже відчутним політичним підтекстом».

«Ми повинні отримати комунікацію з усіма, і родичі повинні спілкуватися з усіма звільненими. Цього наразі не відбулося», — прокоментував він.

За словами Юсова, українській стороні було відомо про російську спецоперацію з передачі українських військовополонених Угорщині ще до офіційних заяв.

Україна надсилала запити щодо підтвердження чи спростування цієї інформації, проте Угорщина заперечувала факт проведення операції.

Схожі новини