«Всі українці чекають і наближають головну благу вість про нашу Перемогу»
- 07.04.2023, 13:42
- 543
Петро і Марина Порошенки разом з депутатами, громадськими активістами та захисниками України взяли участь у богослужінні ПЦУ з нагоди Благовіщення у головному храмі Києво-Печерської Лаври — Успенському соборі
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/487904/lavra.jpg)
Після служби Порошенко відповів журналістам на запитання, що треба робити з московським патріархатом. П’ятий президент наголосив: після отримання Томосу про автокефалію Україна стала канонічною територією ПЦУ.
«Сьогодні ми присутні на службі в святій Києво-Печерській Лаврі, де ігуменією є сама Богородиця. Свого часу ми зробили абсолютно правильну річ, коли Православна Церква України отримала Томос про автокефалію. І це стало канонічною територією ПЦУ», — нагадав Порошенко.
«Тисячі парафій приєднуються до нашої церкви. Вони розпочали цей процес одразу ж після отримання Томосу. Після 2019 року, на жаль, на три роки цей процес був призупинений. І лише після широкомасштабної агресії і того, як продемонструвала себе московська церква, не залишилося жодних ілюзій. Ця московська церква зберігає свій, як вони кажуть, „канонічний зв’язок“ з москвою і московською церквою. Вони навіть у своїх документах пишуть, що зв’язок із світовим православ’ям вони роблять через російську православну церкву», — констатує Порошенко.
П’ятий президент також нагадав, що за його ініціативи Верховна Рада ухвалила закон про перейменування: «Церква, яка має канонічний центр в країні-агресорі, не має права називатися українською православною церквою. Їх справжнє ім'я — для того, щоб не дурити українців — є «російська православна церква в Україні».
«ОПЗЖ, „п'ята колона“ росії, робила все, щоб відтермінувати введення в дію цього закону. Ми билися і нарешті отримали рішення Конституційного Суду про конституційність моїх дій і про конституційність закону. І тепер закон треба виконувати», — переконаний Порошенко.
«І має бути наступний крок. Зараз наш законопроєкт лежить у Верховній Раді. Ті, хто відмовляється виконувати закон, мають отримати заборону московської церкви в Україні. Це правильно», — вважає Петро Порошенко.
Він також закликав спростити процес переходу парафій до ПЦУ: «ніхто не має права створювати їм перешкоди».
Порошенко також закликав органи місцевого самоврядування передати Православній Церкві України земельні ділянки, які роздали московській церкві. «Ми маємо підтримати нашу Церкву, в тому числі і на рівні місцевого самоврядування», — наголосив Петро Порошенко.
Щодо Києво-Печерської Лаври Порошенко зазначив: «Є рішення української влади про те, щоб не продовжувати угоди про оренду або про розірвання — треба забезпечувати виконання законних вимог».
Він також привітав вірян з Благовіщенням і сказав: всі українці чекають і наближають головну благу вість про нашу Перемогу.
/wz.lviv.ua/images/news/2023/04/%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%80%D0%B0%20%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE(1).jpg)