Дайте звірині шанс залишитися дикою!
У братів наших менших відповідальний період — дехто з них уже народив малят, інші готуються привести потомство. У такі делікатні моменти важливо, щоб люди були подалі від фауни, яка пішла у «декретну відпустку». Бо своєю присутністю можуть дичині зашкодити. Саме тому природоохоронці запроваджують двомісячники тиші. У цей період не можна нічим турбувати тварин, найперше музикою, голосними розмовами, джипінгом
:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/531165/kozulia.jpg)
І все ж ми ходимо гуляти у ліс, зустрічаємося з його жителями. Корисні поради на випадок побачення із недавно народженими тваринками дали волонтери «Домівки Врятованих Тварин» у Львові. Прислухайтеся до цих настанов. «Те, що ми бачимо малечу, не завжди є сигналом рятувати її. Дуже часто — це норма.
Пташенята виходять із гнізда, щоби вчитися літати. Маленькі зайці сидять самі не тому, що мама їх покинула, а тому, що так влаштований їхній захист: мати повертається годувати їх кілька разів на день, коли довкола спокійно…
У багатьох видів тварин така поведінка — звична частина розвитку. Тому не забирайте малечу без крайньої потреби!
Не годуйте тим, що здається «добреньким». Козяче чи коров’яче молоко — небезпечний і навіть смертельний раціон для диких тварин…
Допомога справді потрібна, якщо:
- тварина поранена, млява, лежить неприродно;
- є сліди крові;
- ви знаєте, що її мама точно загинула;
- малюк у небезпечному місці.
У таких випадках — телефонуйте у «Домівку», ми підкажемо, як діяти. Але якщо тваринка просто сидить тихенько в траві - найімовірніше, у неї все добре. Дайте їй шанс залишитися дикою".