Передплата 2024 «Добра кухня»

Уперше в історії Ізраїль почав експорт нафти

  • 15.02.2023, 13:30
  • 1 379

Перші експортні поставки нафти розпочались з розробленого компанією Energean родовища Каріш у східному Середземномор'ї

Фото - з мережі
Фото - з мережі

Про це повідомляє видання Financial Times.

«Першу партію нафти за кордон було завантажено в понеділок з плавучої установки для зберігання та розвантаження нафти Energean Power, гігантського судна, яке використовується для розробки газового родовища Каріш. Плавуча установка Energean є частиною проєкту, який був політично суперечливим через її розташування на колись спірному морському кордоні між ізраїльськими та ліванськими водами», — йдеться у статті.

Але після років непрямих переговорів у жовтні за підтримки США було досягнуто домовленості про демаркацію морського кордону між газовим родовищем Каріш і газовим родовищем Кана на ліванській стороні.

Компанія Energean розпочала видобуток на Каріші наприкінці минулого року, а французька TotalEnergies має розпочати буріння на газовому родовищі Кана у 2023 році.

Очікується, що видобуток нафти і газу компанією Energean, яка працює в Ізраїлі, Єгипті, Італії та Хорватії, зросте з нарощуванням видобутку на родовищі Каріш з приблизно 41 000 барелів на день до 150 000 барелів на день до кінця року і до 200 000 барелів на день у 2024 році.

Ізраїль все ще значною мірою залежить від імпортної нафти для свого нафтопереробного сектору, який виробляє 300 000 барелів нафти на добу, а внутрішній попит становить близько 250 000 барелів на добу.

Схожі новини