кремль маніпулює наративом про загрозу від західної зброї, — аналітики
- 13.02.2023, 13:45
- 647
рф відновила окремі інформаційні кампанії на підтримку конкретних стратегічних цілей, і пристосовує ці кампанії для пом’якшення невдач на полі бою та створення умов для майбутніх запланованих операцій
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/484243/4567.jpg)
Аналітики нагадали, до яких маніпуляцій вдавалася російська влада, зокрема і президент росії, аби стримувати чи уповільнювати західну підтримку України.
«Ці російські інформаційні кампанії були безперервними у своєму прагненні досягти спільної мети — перешкодити західній підтримці України, незалежно від умов на полі бою», — зауважили експерти.
Вони вважають, що росія формує інформаційний простір під час підготовки до наступальних операцій, щоб перешкодити Україні утримати ініціативу на полі бою або підготуватися до наступу.
рф також використовує інформаційні кампанії, щоб утримати Захід від підтримки контрнаступальних зусиль України та використання російських військових невдач.
Також росія використовує наратив про те, що Україна не здатна перемогти рф через нерівність сил між двома державами, щоб пом’якшити серйозні російські невдачі або нездатність росії досягти швидких успіхів у великих наступальних операціях.
Нагадали в інституті і про російський наратив про «другу армію світу», а також переформатування інформаційних операцій після невдач рф на полі бою. Також аналітики вказали і те, коли російська влада залякувала ризиком ядерної ескалації.
«Тепер зрозуміло, що російська інформаційна кампанія, зосереджена на мирних переговорах, яка посилилася в грудні 2022 року, мала на меті, серед іншого, затримати надання західних танків та іншого сучасного обладнання, необхідного для продовження українських механізованих контрнаступів, щоб створити умови для власних запланованих наступальних дій росії», — йдеться у звіті.
Також аналітики запевняють, що рф продовжує докладати зусиль до формування громадської думки щодо надання Заходом Україні далекобійної зброї і танків, поширюючи наратив про те, що Україна навмисно погрожуватиме росії цією зброєю замість того, щоб приділяти увагу звільненню своїх окупованих рф територій.
У кремлі продовжують підтримувати наратив про те, що передача високоточних ракетних систем дальнього радіусу дії і танків Leopard із Заходу становить якусь нову загрозу російській безпеці.
У звіті зробили висновок: мета цієї російської інформаційної кампанії подвійна: по-перше, затримати прибуття західних танків на якомога довший термін, щоб затримати відновлення українських контрнаступів і виграти час для власних наступальних операцій росії, а по-друге, зірвати вироблення послідовного західного підходу до повного переходу України на західні системи озброєнь — те, що Захід врешті-решт буде змушений зробити, оскільки він вичерпав свої запаси озброєнь радянських часів і не може виробляти або купувати нові.
Експерти пишуть, що кремль відновлює наратив про перебільшення російських перемог на фронті, з огляду на триваючі наступи на Бахмут і Лиман.
Військові експерти припускають, що кремль, схоже, розробляє й інші наративи: націоналістично налаштовані чиновники виступають з «ядерними погрозами» у відповідь на нещодавні обіцянки Заходу щодо надання зброї та її передачі.
Аналітики вважають, що всі ці інформаційні кампанії підтримуватимуть стратегічні цілі рф, спрямовані на розкол між Заходом і Україною, стримування або затримку надання західних матеріальних засобів, а також на загальний підрив підтримки України з боку Заходу і згуртованості західної коаліції.
«путін працює над відновленням своїх можливостей у цій сфері і досягає обмежених, але важливих успіхів, особливо — коли йому вдається формувати інформаційні кампанії, які резонують з дискусіями і побоюваннями, що вже відчутні на Заході», — йдеться у звіті інституту.