Перейменування Повітрофлотського проспекту на честь Європейського Союзу це «добра ідея», — депутатка

  • 09.02.2023, 16:50
  • 462

Депутатка Європейського парламенту, президент молодіжного руху Європейської народної партії Лідія Перейра під час візиту до Києва підтримала ідею перейменування одного з проспектів столиці на проспект Європейського Союзу

Фото із мережі
Фото із мережі

«Я можу сказати щодо перейменування одного із столичних проспектів на проспект Європейського Союзу — це добра ідея. Україна належить до Європейського Союзу, і це лише ще один крок до того, щоб ще раз це відчути тут в Україні, щоб мати про це нагадування», — вважає Лідія Перейра.

Як відомо, кілька громадських діячів напередодні Саміту Україна-ЄС звернулася до киян та столичної влади із закликом підтримати перейменування Повітрофлотського проспекту на проспект Європейського Союзу.

Відповідне звернення оприлюднив ексміністр закордонних справ Володимир Огризко.

«Ми, представники громадськості Києва, звертаємось до Експертної ради, до депутатів Київської міської ради та всіх киян із закликом відобразити рух України до Європейського Союзу у назвах вулиць Києва. Вважаємо, що найкращим варіантом стало би перейменування вулиць, назви яких пов’язані з радянським минулим, а тим більше збройними силами агресора.

Очевидним випадком є Повітрофлотський проспект. Цю назву він отримав «в ознаменование развития и укрепления Красного воздушного флота». Правонаступники цього «флота» нині обстрілюють Київ, вбиваючи людей і руйнуючи інфраструктуру. Переконані, що возвеличенню агресорів і убивць не місце на вулицях Києва. Натомість цей проспект є знаковим для того, щоб символізувати інтеграцію до Європейського Союзу — яка, відповідно до Конституції, є обов’язком для президента, парламенту та уряду України", — йдеться у зверненні.

Ініціативу підтримали політолог Михайло Басараб, учасник війни проти росії Мирослав Гай, правозахисник Йосип Зісельс, громадські діячі Михайло Гончар та Андрій Левус, журналіст Сергій Квіт.

Раніше із закликом перейменувати Повітрофлотський проспект до Експертної ради, депутатів Київської міської ради і киян також звернувся письменник та дипломат Юрій Щербак.

«Я киянин, і все своє свідоме життя борюся проти комуністичної диктатури та її наслідків, і переконаний, що із наших рідних вулиць належить остаточно прибрати глорифікацію комуністичного режиму, навіть у таких прихованих випадках, як із назвою Повітрофлотського проспекту. Той факт, що саме на цьому проспекті розташоване Міністерство оборони України, лише підкреслює наскільки важливою є декомунізація назви „Повітрофлотський“ та перейменування у проспект Європейського Союзу, куди ми рухаємось, відстоюючи у російсько-українській війні свій зовнішньополітичний вибір та незалежність Української Держави», — написав Юрій Щербак.

Як відомо, політичний та економічний експерт Борис Кушнірук провів символічну акцію з декомунізації Повітрофлотського проспекту — прикріпив на одному з будинків табличку з назвою «проспект Європейського Союзу».

Відомий історик, колишній голова Українського інституту національної пам‘яті, народний депутат Володимир В‘ятрович закликав киян активно позбуватися радянської символіки у назвах вулиць.

«Київ активно позбувається совєтсько-російської топоніміки. Це нова хвиля українізації міста після декомунізації. Вона робить нашу столицю більш українською та європейською. Тому геть не розумію дивної ініціативи врятувати назву Повітрофлотського проспекту, яку придумали більшовики у 1923 році для вшанування «Красного Воздушного флота», — вважає В‘ятрович.

«Її автори закликають „не дамо знищити історію Києва“, але історія нашого міста не зводиться до совкової. Не помічати совєтських коренів цієї назви — це як вірити, що Дніпропетровськ було названо на честь апостола Петра, а не більшовика Петровського», — зауважив Володимир В‘ятрович.

«Декомунізація, десовєтізація, дерусифікація Києва — роблять місто кращим», — наголосив депутат.

Схожі новини