З 1 лютого в Україні зміниться порядок виплат для військових

  • 31.01.2023, 18:15
  • 721

З 1 лютого для військовослужбовців, які перебувають у тилу, поза зоною бойових дій, і не виконують завдань на сході, півдні чи півночі країни, скасують додаткову місячну виплату 30 тисяч гривень

Фото умовне із мережі
Фото умовне із мережі

Тим часом військовим планують підвищити зарплатню.

«Бойові виплати у 100 тис. гривень на місяць будуть збережені українським бійцям, які воюють з противником на передньому краї.

Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди у розмірі 100 тисяч гривень для них також зберігаються.

Анонсовані зміни торкнуться винятково військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій", — йдеться у повідомленні Міноборони України.

Зміниться й виплата 30 тисяч гривень — її скасують для тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій.

Однак виплати в 30 тисяч грн збережуть для військових, які виконують завдання сході, півдні та півночі країни. Зокрема, для тих, хто перебуває у матеріально-технічному забезпеченні, тощо.

Окрім того, військовослужбовцям планують збільшити місячну зарплатню, щоб мінімальний рівень для ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонної служби становив не менше ніж 20 100 гривень.

Для осіб рядового і начальницького складу ДСНС та Нацполіції - на рівні не менше ніж 17 тисяч гривень.

Порядок виплат грошової винагороди змінюється із 1 лютого 2023 року.

Таке рішення у спільній заяві військових аргументують необхідністю оптимізувати видатки Держбюджету та встановленням справедливої фінансової нагороди для тих, хто виконує завдання у районах бойових дій, але не бере безпосередньої участі в боях.

Та наразі усі військовослужбовці, зокрема — строковики та курсанти, у різних регіонах України отримують додаткові 30 тис. гривень:

«Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання у районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати — 30 тисяч гривень», йдеться у повідомленні.

Відтак, тепер виплати «напряму залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності і специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують».

Отож, військові, залежно від специфіки бойових завдань та місця свого перебування, будуть отримувати:

  • Передова: зп +100 тисяч за бойові завдання;
  • Передова-тил, південь, північ: зп +30 тисяч грн виплати;
  • Усі решта: зп.

Схожі новини