Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У Києво-Могилянській академії заборонили російську мову

  • 28.01.2023, 14:30
  • 1 019

У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» вживати мову держави-агресора — російську — заборонено

Києво-Могилянська академія. Фото із мережі
Києво-Могилянська академія. Фото із мережі

Про це повідомив голова Наглядової ради Національного університету «Києво-Могилянська академія» Геннадій Зубко.

Він наголосив: якщо викладання російською не відбувається в університеті вже дуже давно, то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці.

«Це стосується абсолютно всіх: викладачів, студентів, адміністративного персоналу. Ця норма прописана у нових Правилах внутрішнього розпорядку НаУКМА, які затвердили на 40 сесії Академічної конференції університету. У нових правилах, ухвалювати які штовхають вимоги і виклики часу, прописані норми щодо дистанційного навчання та його цифрових форматів, гнучких форм робочих графіків, обліку робочого часу тощо», — пояснив Зубко.

Він також додав, що Наглядова рада та вся Могилянська спільнота гостро відчувають, що війна дуже вплинула на роботу університету.

«Могилянці стали до лав ЗСУ і пішли на передову захищати Україну, на жаль, є і загиблі герої. Війна скорегувала темп наукових досліджень, але кількість наукових публікацій, хоч і зменшилася, але не суттєво. Війна змусила багатьох студентів і викладачів шукати прихистку за кордоном. Але війна не похитнула прагнення Могилянки до розвитку. Тому у 2022 році започаткували кілька амбітних проєктів, а стратегія розвитку на найближчі роки — ще амбітніша», — йдеться у повідомленні.

Схожі новини