Як іноземні журналісти працюють в Україні в умовах війни. Дослідження на запит Центру
- 12.01.2023, 22:00
- 654
Спеціалісти Київського міжнародного інституту соціології на запит Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки опитали іноземних журналістів з 28 країн, які у 2022 році працювали в Україні
/wz.lviv.ua/images/news2/2023/01/12/3c6d4513.jpg)
• Цікавою для аудиторії іноземних журналістів є інформація, пов’язана з їхніми власними країнами. Зокрема, офіційні візити політиків, спільні заяви, допомога, історії співгромадян, які наразі перебувають в Україні тощо.
Британські ЗМІ в основному зосереджені на висвітленні подій, в яких бере безпосередню участь їхня країна, зокрема, на постачанні зброї. ю є візуалізація: фото- та відеофіксація цих процесів. Але наразі можливість доступу до такої інформації обмежена, — розповів журналіст з Британії.
• Аудиторії також цікаві сюжети про те, як звичайні люди долають виклики війни.
• Більшість опитаних мали змогу поспілкуватися з представниками ЗСУ. І ця комунікація отримала найпозитивніші відгуки. Журналісти відзначили професійність та ввічливість військових, відкритість у наданні коментарів, можливість комунікувати з представниками ЗСУ англійською без перекладачів.
• Досвід співпраці з українськими фіксерами (помічниками журналістів, що допомагають їм вибудовувати комунікацію з місцевими мешканцями та офіційними особами) залишив позитивне враження у більшості опитаних іноземців.
• А от обмеження доступу до звільнених територій вважають проблемою. Ці правила не є чітко прописаними та застосовуються найбільш вибірково. Журналісти просять зробити механізм доступу для медіа прозорішим.
• Також іноземні журналісти хочуть працювати безпосередньо в військових підрозділах і мати майданчики для регулярного й неофіційного обміну думками.
Повний звіт можна завантажити тут.
Детальніше — на сайті Центру стратегічних комунікацій.