Передплата 2024 «Добра кухня»

Моравецький обговорить із Шмигалем «героїзацію» Бандери

  • 03.01.2023, 08:45
  • 1 030

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що обговорить із українським колегою Денисом Шмигалем «героїзацію» Степана Бандери

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото із мережі
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото із мережі

Під час пресконференції Моравецького запитали про матеріли до дня народження Степана Бандери на сторінках Верховної Ради України.

Польське агентство пише, що 1 січня у Twitter Верховної Ради було опубліковано фотографію головнокомандувача Збройних Сил України генерала Валерія Залужного під портретом провідника УПА.

Допис начебто супроводжували кілька цитат Бандери й словами: «Нинішня боротьба йде проти російської імперії. І ці директиви Степана Бандери добре відомі головнокомандувачу Збройних Сил».

«До будь-якої героїзації чи навіть згадки про Бандеру ми ставимося вкрай критично, дуже-дуже негативно. У моїй першій розмові з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем після того, що сталося, я буду говорити про це дуже і дуже однозначно», — прокоментував Моравецький.

Польський прем'єр також назвав Бандеру «ідеологом злочинних часів, часів війни», коли відбулися «страшні українські злочини».

«Тут не можна ні в якому разі погоджуватися на якесь поблажливе ставлення щодо тих, хто не хоче визнати, що той страшний геноцид був чимось немислимим і зробити повну спокуту, повне визнання вини», — додав він.

Постать Степана Бандери й раніше була приводом для дискусій у польсько-українських відносинах. У Варшаві його вважають причетним до так званої Волинської трагедії липня 1943 року, яку там називають геноцидом польського населення, а також пропаганди недружнього ставлення до Польщі.

Схожі новини