Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Мінські домовленості дали час зміцнити українську армію і стримували окупацію Донбасу, — Олланд

  • 30.12.2022, 14:45
  • 880

Колишній президент Франції Франсуа Олланд зазначив, що геополітична ситуація після 2014 року не була сприятливою для України

Колишній президент Франції Франсуа Олланд. Фото із мережі
Колишній президент Франції Франсуа Олланд. Фото із мережі

Експрезидент Франції Франсуа Олланд заявив, що Мінські домовленості дали Україні необхідний час для зміцнення ЗСУ, і це зламало плани путіна на перемогу у 2022 році. Він також зазначив, що «мінськ» не дозволив російському президентові розширити тимчасово окуповані території на Донбасі.

Франсуа Олланд був одним з учасників Нормандського формату, започаткованого в червні 2014 року, в якому брали участь лідери Франції, Німеччини, України та Росії.

«В інтерв'ю німецькій газеті Die Zeit Ангела Меркель сказала про Мінські протоколи: «Було очевидно, що конфлікт збиралися заморозити, що проблема не була вирішена, але це лише дало Україні дорогоцінний час».

Ви також вірите, що переговори в Мінську мали на меті затримати російське просування в Україні?", — запитав його журналіст.

«Так, Ангела Меркель у цьому має рацію. Мінські угоди на деякий час зупинили наступ росіян», — зазначив Олланд.

«З 2014 року Україна зміцнила свою військову позицію. Дійсно, українська армія була зовсім іншою, ніж у 2014 році. Вона була краще навчена та оснащена. Це заслуга Мінських домовленостей у тому, що українська армія отримала таку можливість. Таким чином час, який Путін вважав для себе надбанням, насправді виявився можливістю для українців», — наголосив Олланд.

Він також додав, що геополітична ситуація після 2014 року не була сприятливою для України.

«Дуже важливо було знати, як Захід використає цей перепочинок, щоб запобігти подальшим спробам Росії. Але що сталося з того часу? Ми вже бачили відхід Америки з міжнародної арени в Сирії. Президентство Трампа послабило зв’язки між європейцями та США у межах Атлантичного альянсу, який він вважав застарілим. Нарешті, розгром Афганістану був розцінений Путіним як нова ознака слабкості західного табору. Що стосується Європи, то вона не змогла зрозуміти, як її залежність від російського газу зробила її вразливою. Тож Путін подумав, що час пішов на його користь і він міг переступити поріг шляхом подальшого вторгнення в Україну. Звідси та агресія, яку він вчинив.

Ось тут він помилився", — наголосив Олланд.

«Найкращий приклад цього добре видно на полі бою. Його армія набагато менш вражаюча, ніж він собі уявляв, а український опір набагато гучніший, ніж він очікував», — вважає експрезидент Франції.

Він також зауважив, що Мінські домовленості заважали путіну захопити Донбас і не дозволили розширити тимчасово окуповану територію.

«путін ухвалив Нормандський формат, який вимагав від нього регулярного звітування про прогрес, якого можна досягти у виконанні Мінських угод. Навіть якщо ми бачили, що було явне небажання, все одно був діалог. Починаючи з 2017−2018 років цей нормандський формат був на останньому етапі. Тому що, з одного боку, українська сторона бачила, що російські загрози стали чіткішими (а Москва не хотіла миру). З іншого боку, Володимир путін почав втомлюватися від цієї домовленості, оскільки вона завадила йому просунутися до бажаного повного завоювання Донбасу. Метою путіна у 2015 році було відсунути лінію фронту якомога далі. У його прицілі вже був Маріуполь. Мінські домовленості та припинення вогню, що випливало з них, не дозволили розширити контрольовану сепаратистами територію. Це одна з їхніх переваг», — підсумував Олланд.

Схожі новини