Передплата 2024 «Добре здоров’я»

росіяни знесли драмтеатр у Маріуполі, — мерія

  • 23.12.2022, 13:15
  • 628

У тимчасово окупованому Маріуполі окупанти знесли будівлю драматичного театру, де березні цього року внаслідок ворожих тут загинули кілька сотень людей

Маріупольський драмтеатр. Фото із мережі
Маріупольський драмтеатр. Фото із мережі

«Знесення руїн Драматичного театру — безумовне намагання сховати назавжди фізичні докази найбільшого одночасного навмисного вбивства українців росіянами з початку цієї фази війни. Окупанти навіть не приховують своїх намірів. Отже, повному демонтажу підлягає задня та центральна частина театру, проте фронтальну залишать цілою, як „основу реконструкції“. Тобто демонтується лише ті частини будівлі, які доводять бомбардування, а не вигаданий пропагандою підрив з середини», — написав у соцмережах радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Він нагадав, що під час авіаційного удару рф по театру 16 березня загинули понад 300 маріупольців. У квітні-травні окупанти поховали частину загиблих у братській могилі в Старому Криму.

Це пізніше підтвердили правозахисники Amnesty International у своєму розслідуванні. Загалом під час удару у будівлі театру переховувалися приблизно 600 людей.

Ще одне відео знесення маріупольського театру опублікував журналіст Денис Казанський.

«У Маріуполі окупанти знесли драмтеатр, який вони розбомбили навесні разом з людьми під час штурму міста. Військові злочинці знищують сліди своїх злочинів, щоб потім розповідати, що все це був фейк і вигадки ворогів. Як вони завжди роблять», — зазначив він.

Схожі новини