Львівські медики зберегли десятирічній дитині єдину працюючу нирку
- 12.12.2022, 14:48
- 4 568
Урологи «Охматдиту» врятували єдину діючу нирку дитині, щоб врятувати орган, який через ваду розвитку втрачав функцію, довелося виконати високотехнологічну реконструктивну пластичну операцію
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/479472/medyky.png)
Десятирічний Артемко із сусідньої області народився із двобічним гідронефрозом. Дитина росла і спостерігалася у лікарів за місцем проживання, але, на жаль, ліва нирка повністю втратила свою функцію, а з часом і права почала погано працювати, у дитини значно погіршувався стан здоров’я.
Після проведення комплексних обстежень, урологи прийняли рішення про хірургічну корекцію єдиної діючої нирки лапароскопічним методом. Була виконана пієлоуретеропластика з використанням лапароскопічної відеостійки фірми «Karl Storz 3D/4K».
«Під час операції ми знайшли причину захворювання — вроджене звуження примискового відділу сечоводу. Тому було проведено часткову резекцію розширеної миски та звуженої ділянки сечоводу з накладанням нового мисково — сечовідного з'єднання (анастомозу). Сечова система була задренована внутрішнім сечовідним стентом, який буде видалений ендоскопічно через 2 місяці», — розповів лікар-уролог Андрій Поцюрко.
«Варто зазначити, що така складна тригодинна операція була виконана всього з трьох проколів. Післяопераційний період проходить без ускладнень. Дитина протягом двох місяців буде спостерігатися нами амбулаторно до видалення стента. Надіємося на повне відновлення функції нирки», — зазначив лікар.
Оперативні втручання такої високотехнологічної складності потребують безперебійної подачі кисню, вуглекислого газу та світла, що може бути проблемним у час війни. Але лікарі, задля порятунку дитини і завдяки тому, що лікарня оснащена генераторами, все ж таки взялися оперувати.
«Сьогодні такий час, що не знаєш, що відбуватиметься наступної миті - ракетний удар, знеструмлення, блекаут, тому завжди є ризики. Але дітей потрібно рятувати, тому працюємо за всіх цих умов і дякуємо ЗСУ та енергетикам та всім, хто допомагає нам в цьому», — додав Андрій Поцюрко.