Передплата 2024 «Добра кухня»

Країни G7 теж встановили граничну ціну на російську нафту

  • 03.12.2022, 12:30
  • 562

Напередодні це зробили у ЄС

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Після досягнення домовленості між 27 державами-членами Європейського Союзу члени Групи семи, а також Австралія (разом — «Коаліція за обмеження ціни») запровадили обмеження ціни на нафту, яку постачають морським транспортом з рф, на рівні 60 доларів за барель.

Про це заявили у Мінфіні США.

«Обмеження ціни є важливим інструментом для обмеження доходів, які росія отримує для фінансування своєї незаконної війни в Україні, а також для забезпечення надійного постачання нафти на світові ринки. Ця політика є особливо важливою для забезпечення постачання нафти до країн з низьким та середнім рівнем доходу, які сильно постраждали від наслідків російської війни» — йдеться у заяві.

Наступного тижня Коаліція з обмеження цін на нафту заборонить чимало послуг, зокрема — морське страхування та торгове фінансування, які пов’язані із морським транспортуванням сирої російської нафти, якщо покупці не купуватимуть її за ціною нижче 60 доларів за барель.

Імпортери, які купуватимуть російську нафту за ціною, не вищою за верхню межу, матимуть доступ до низки послуг країн коаліції, життєво важливих для торгівлі нафтою.

З 5 лютого 2023 року ця заборона на послуги пошириться на морське транспортування нафтопродуктів російського походження, якщо ці продукти не продаватимуть за ціною або нижче граничної ціни, яку оголосять до 5 лютого 2023 року.

Політика обмеження цін спрямована на підтримку постачання російської нафти на світовий ринок при одночасному зменшенні доходів, які рф отримує від продажу нафти, особливо у світлі підвищених цін, спричинених війною.

Для цього ЄС та інші країни, що входять до Коаліції з обмеження цін, розробили верхню межу ціни для підтримки потоку російської нафти за зниженими цінами.

Схожі новини