Україна може повернути Крим до кінця цього року, — генерал США

  • 09.09.2022, 18:30
  • 890

Вторгнення рф може завершитися прямою військовою перемогою України

Генерал США Бен Ходжес. Фото із мережі
Генерал США Бен Ходжес. Фото із мережі

Про це передає Newsweek.

Українські війська розпочали контрнаступальні дії на різних напрямках фронту.

«Вони поставили умови, за яких вони можуть відновити повний суверенітет, включно з Кримом, я думаю, протягом наступного року», — заявив колишній командувач військами США в Європі, експерт Вашингтонського Центру аналізу європейської політики, генерал у відставці Бен Ходжес.

За його даними, наразі рф контролює менше 20% території України, і її сили на подальші наступальні операції практично вичерпані.

Ходжес наголосив, що західні партнери мають надавати Україні матеріальну та моральну підтримку, яка необхідна для досягнення повної військової перемоги.

«Потрібна декларація про те, що ми хочемо перемоги України, що ми хочемо, щоб вона повернула всю свою територію, що ми хочемо, щоб вона могла захистити себе в майбутньому, і що ми будемо робити все необхідне щоб допомогти їм це зробити», — зазначив він.

Ходжес запевнив, що у Вашингтоні повністю усвідомлюють потреби України.

«Якщо українці продемонструють здатність оточити великого супротивника і взяти його в облогу в Херсоні, це було б великим військовим досягненням, і це свідчило б про те, що вони також можуть зробити це в інших місцях на сході та півдні», — зазначив аналітик Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Баррос.

Однак, ймовірно, минуть кілька місяців, перш ніж з’явиться достатньо чітка перспектива українських досягнень навколо Херсона.

«Українці дуже розумно взялися до того, як вони здійснюють Херсонський контрнаступ. Вони заявляли, що це буде повільно, це буде виснажувати, і це насправді дуже розумний спосіб зробити це», — зауважив він.

Він додав, що на півдні діють елементи елітної російської 1-ї гвардійської танкової армії, та зазначив, що рф погіршила свої позиції в інших частинах країни, перемістивши їх на південь.

«Якщо ці високоякісні російські сили можуть бути вичерпані в районі Херсонської операції, я не знаю, хто ще збирається продовжувати захищати інші російські позиції в Україні», — сказав він.

Також Баррос вважає, що війна триватиме ще довго.

Схожі новини