Як упоратися з мігренню?
- 28.06.2022, 13:00
- 7 522
Мігрень – важке неврологічне захворювання, але на побутовому рівні до нього ставляться не дуже серйозно
Вважається, що мігрень — хвороба не небезпечна, не загрожує життю, хоча й приносить великі незручності. Насправді її обов’язково потрібно лікувати і дотримуватися заходів обережності, які дозволять значно зменшити частоту нападів і полегшити їхню силу.
До основних чинників, що провокують напади мігрені, належать:
- емоційний розлад, стрес;
- сильний запах; дуже яскраве світло;
- чутливість до деяких видів їжі;
- раптова зміна погоди;
- алергія;
- фізична напруга;
- низький вміст цукру у крові.
За наближення нападу мігрені, не чекаючи посилення болю, потрібно випити чашку міцного солодкого чаю з будь-якими солодощами. Велика кількість глюкози дуже необхідна головному мозку у стані гіпоксії, може перервати подальший розвиток нападу. Потім можна виконати точковий самомасаж. Для цього трьома середніми пальцями обох рук із силою натиснути в ділянці потиличного горбка під час видиху протягом 7−14 секунд і повторити 7−10 разів. Інтенсивне розтирання скроні з болючого боку може швидко зупинити посилення головного болю. У розпал нападу мігрені потрібно усамітнитися в затемненій кімнаті, відгородитися від різких звуків і запахів і намагатися заснути. Глибокий сон хоча б на 2−3 години зазвичай повністю знімає напад мігрені. Поліпшують самопочуття гірчичники на шию, масаж голови, миття в дуже гарячій воді під душем, тепла ножна ванна або тепла грілка до стоп. Якщо під час болю червоніє одна половина голови, треба покласти на цей бік холодну примочку. Ноги при цьому поставте в гарячу воду. Якщо хвора половина голови побіліла, то до неї треба поставити гарячу примочку, а ноги опустити в холодну воду. Якщо змін у кольорі голови і обличчя не спостерігається, а турбує тільки сильний головний біль, треба голову обв’язати гарячим рушником, захоплюючи скроні. Причому на них покласти по скибочці свіжого лимона.
Для полегшення нападу мігрені народна медицина радить такі засоби:
- Щодня випивати натще по 1 склянці сироватки або сколотин.
- Зробити подушечку, наповнити її сумішшю листя лавровишні, лавра, лавра камфорного і евкаліпта, узятих порівну. За перших ознак головного болю лягти на цю подушечку хворим боком голови на 2−3 години.
- Робити компреси із чебрецю: ошпарити окропом 3−4 ст. ложки трави чебрецю, потім гарячу траву загорнути в бавовняну серветку і прикладати до хворого місця.
- Залити 3−4 ч. ложки подрібнених квіток лаванди 2 склянками гарячої води. Вистиглий настій процідити й випити протягом дня — це добова доза.
- Щоб запобігти нападу мігрені, слід дотримуватися декількох простих рекомендацій.
- Обмежити споживання продуктів, які можуть спровокувати напад мігрені (твердих сирів, маринованих оселедців, курячої печінки, бобів, квасолі, хот-догів, бекону, шинки, салямі, шоколаду, кока-коли, деяких молочних продуктів — сметани, шоколадного молока).
- Забороняються тютюн і алкоголь (особливо пиво, червоне вино, шампанське).
- Лягати спати в той самий час. Нічний сон має бути достатнім, інакше необхідно спати 1−2 години після обіду.
- Якнайбільше перебувати на свіжому повітрі. Щодня робити піші прогулянки.
Мирон Кулик.