Передплата 2024 «Добра кухня»

Перша справжня магнітна буря у році – наприкінці другої декади січня

Вперше геомагнітні коливання будуть відчутні із 5 по 7 січня включно

Перша справжня магнітна буря у році – наприкінці другої декади січня
Перша справжня магнітна буря у році – наприкінці другої декади січня

Щороку цей місяць традиційно насичений передсвятковими і святковими клопотами, відповідним настроєм і бажанням провести його так, щоб залишились після нього незабутні спогади. А усе це можливо при доброму здоров’ї. І тут, попри невичерпний оптимізм кожного з нас, варто пам’ятати й про вплив космічної погоди, її проявів на більшість із нас, починаючи від метеочутливих і метеозалежних осіб, що дуже відчутно реагують на зміни у геомагнітному полі Землі, та тих, хто потерпає від різноманітних хронічних недуг, і завершуючи, здавалося б, цілковито, здоровими людьми, що лише у рідкісних випадках звертаються до лікарів.

Адже геомагнітні збурення, залежно від вели­чини коливань, яких вони сягають, можуть стати тим негативним фактором, який своїм впливом на здоров’я і самопочуття затьмарює святкові ситуації.

У поточному місяці науковці прогнозують та­ких збурень, що матимуть вплив на людей, кілька. Вперше геомагнітні коливання будуть відчутні із 5 по 7 січня включно. Їхній рівень буде невеликим і становитиме загалом 3 бали. Фахівці стверджують, що помітний вплив вони матимуть лише на метео­залежних людей і тих, хто страждає від хронічних не­дуг. У ці дні можливі: головний біль, запаморочення, нудота, біль у спині та суглобах, підвищений артері­альний тиск, загострення хронічних захворювань, безсоння. Особливо важко переносять магнітні збурення літні люди і вагітні жінки. А тому не зайвою буде й увага до стареньких дідусів і бабусь, яким може знадобитися допомога.

Наступний геомагнітний спалах виявить свій вплив на людей та тварин уже 18 січня. Він буде хоч і слабким, але цього дня краще уникати травмонебез­печних занять — тренування краще перенести, а у разі ожеледиці на вулиці пересуватися дуже обережно.

Ще одне магнітне збурення прогнозується на 20−21 січня. Його амплітуда на піку уже сягатиме 6 балів, що відповідає рівню геомагнітної бурі G1. А оскільки це — кінець робочого тижня, варто зазда­легідь розібратися з усіма важливими справами, що вимагають підвищеної концентрації фізичних і розу­мових зусиль, бо переноситися її вплив буде важко. Також до цієї бурі особливо ретельно слід підготу­ватися метеочутливим та метеозалежним особам і тим, у кого різні патології здоров’я. Не перенаванта­жуйте організм, відмовтеся від фізичної активності, уникайте різних стресових ситуацій, більше відпочи­вайте вдома, прогулюйтеся на свіжому повітрі, якщо дозволяють погодні умови. А ті, кому лікарі призна­чили необхідні у таких випадках ліки та препарати, обов’язково мають мати їх під руками.

Читайте також: Підвищеного тиску допоможе позбутися буряк

Фото ілюстративне з сайту pexels

Схожі новини