Собачим нюхом відчули «засланого козачка»…
Багато важливої роботи в умовах війни виконують добре треновані службові собаки. Але і ті гавкуни, що не пройшли спеціальних тренувальних курсів, що не є чистокровними і не мають аристократичного вигляду (зазвичай їх називають «дворнягами»), допомагають людині не менше. Це переконала історія, очевидцем якої став читач «Високого Замку» Михайло, який нині служить у лавах ЗСУ на одному із вкрай важливих напрямків
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/532261/sobaka.jpg)
Як тільки у цей підрозділ прийшло чергове поповнення, його радо зустріли два тамтешні «старожили» — собаки Жук і Магнолія, які свою службу несли на цьому місці вже не один рік. Туляться до воїнів, щораз намагаються лизнути їх, отримавши гостинця, радісно гавкають, виляють хвостами. Солдати облаштували їм комфортне житло, завжди мають при собі якісь смаколики для цих улюбленців. І собаки віддячують за таку увагу. Всією собачою душею полюбили хлопців. За винятком одного.
Він нічого злого їм начебто не робив — не кричав, не замахувався палицею — а от чомусь не злюбили його Жук з Магнолією, і все. До інших солдатів ластяться, а як тільки побачать цього — відразу гарчать, немов на чужака.
Собачий нюх цих охоронців не підвів. Недавно того чоловіка, який викликав велику неприязнь у Жука та Магнолії, забрали з частини представники компетентних органів, які займаються питаннями безпеки. Видно, давно спостерігали за ним, за його підозрілою діяльністю. А коли вона стала очевидною, як мовиться, «взяли під білі рученьки».
Випадки, коли у штабах, у бойових підрозділах ЗСУ працюють на ворога «заслані козачки», мовою професіоналів — «кроти», на жаль, трапляються. Виявляти їх, як бачимо, можуть і чотирилапі охоронці - своєю інтуїцією.