Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Активісти зібрали необхідну суму, аби визволити генерала Павловського з-за ґрат

  • 04.11.2021, 18:59
  • 624

Понад 2 мільйони гривень зібрали небайдужі українці, решту - додасть Фонд Порошенка

Фонд Порошенка разом з ГО «Солідарна справа громад» зібрали необхідні 18 мільйонів гривень для звільнення з-під варти бойового генерала Ігоря Павловського.

Громадський активіст, журналіст Віталій Гайдукевич повідомив, що 2 мільйони 100 тисяч гривень зібрали небайдужі українці через акцію у соцмережах. Він повідомив, що люди вносили від 10 гривень до сотень тисяч. «15 мільйонів 900 тисяч гривень буде докладено Фондом родини Петра Порошенка», — зазначив Гайдукевич.

Петро Порошенко та Віталій Гайдукевич
Петро Порошенко та Віталій Гайдукевич

«Понад шість тисяч людей взяли участь у зборі коштів за визволення генерала, героя Ігоря Павловського з покритих зеленою пліснявою зелених казематів. Я вражений такою небайдужістю. Як справжні „Брати по зброї“ ми своїх не кидаємо. Так само, як і „Справа громад“. Це і є справжнє громадянське суспільство. Як два роки тому ми з вами захистили кіборга генерала Марченка, так зараз визволимо і Павловського», — сказав під час зустрічі з активістами та ветеранами лідер «Європейської Солідарності», п’ятий президент Петро Порошенко.

«Я хочу подякувати кожній людині, яка внесла свою посильну лепту у збір коштів на внесення судової застави за незаконно ув’язненого генерала. Як ми і обіцяли, ми з Мариною решту суми, яка потрібна, щоб генерала Павловського визволити на волю, внесемо з нашого благодійного Фонду прямо сьогодні. Для того, щоб уже завтра Ігор Валентинович був вдома разом з родиною», — зазначив Порошенко.

«Ігор Павловський — один із керівників оборони Маріуполя влітку 2014-го. За це в Росії проти нього порушена кримінальна справа. І це робить Павловському честь. А от спроба ув’язнити його в Україні — це ганьба владі і ганьба Зеленському. Тому що саме він замовив цю політичну вмотивовану справу. Напевно, Зеленський цілив у своїх політичних опонентів, але подібні його дії підривають обороноздатність держави», — наголосив п’ятий президент.

«Замовне судилище над бойовим генералом Ігорем Павловським дуже добре вписується в кампанію із дискредитації та цькування захисників України. Ветеранів, добровольців, волонтерів, учасників Революції гідності. Це кампанія, в якій влада атакує всіх, хто грав вагому роль в обороні країни від російської агресії — чи то колишній Верховний Головнокомандувач, чи рядовий солдат», — констатує Петро Порошенко.

«Я переконаний в тому, що опозиція, уособлена „Європейською Солідарністю“, громадянське суспільство, ветерани, волонтери спільними зусиллями захистять Україну від влади дилетантів, від негативних наслідків їхнього бездарного врядування. Перемога попереду», — наголосив лідер партії.

Як відомо, у серпні 2021 року суд заарештував генерала Павловського і визначив заставу у майже 500 млн грн. Захист назвав запобіжний захід Павловському політичним рішенням, а суму застави — тортурами. Адвокати подали скаргу в ЄСПЛ. Згодом суд зменшив заставу до 18 млн.

Генерал Павловський у 2014 році брав участь в обороні Маріуполя, очолював сектор «М». За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Схожі новини