Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Хто вбив шістьох кубинських генералів?

Протягом 10 днів від початку масових антиурядових протестів на комуністичній Кубі несподівано пішли з життя відразу шестеро генералів

Міністерство Революційних збройних сил Куби повідомило про їхні смерті, але про те, що їх спричинило, мовчить… За даними іспанського видання АВС, тіла померлих генералів було негайно піддано кремації.

Першим 17 липня помер 57-річний дивізійний генерал Агустін Пена, командувач кубинської Східної армії. Пена був членом Центрального комітету Комуністичної партії Куби і відповідав за боротьбу з епідемією COVID-19 на сході «острова свободи». Через кілька днів померли четверо бригадних генералів запасу, зокрема, Марсело Вердесія Пердомо, що колись охороняв у горах Сьєрра Маестра померлого кубинського вождя Фіделя Кастро. Згодом помер іще один кубинський генерал.

Як припускає АВС, можливо, загадкові смерті відразу шести високопоставлених військових свідчать про гострі суперечки у командуванні кубинської армії, що розпочалися після придушення народних протестів?

11 липня, нагадує АВС, тисячі кубинців вийшли на вулиці понад 40 міст Куби, висловлюючи своє незадоволення бідністю, браком харчів, високою інфляцією і безпорадністю комуністичної влади у боротьбі з пандемією коронавірусу. Кубинські військові жорстко придушили протести, заарештувавши сотні людей, у тому числі неповнолітніх. Їм інкримінують «провокування вуличних заворушень». Цей «злочин», включений до Кримінального кодексу Куби, там карають позбавленням волі на строк від 3 місяців до року. Кількасот протестувальників досі вважають зниклими безвісти…

За даними джерел ABC, після народних протестів думки високопоставлених кубинських військових розділилися. Мовляв, ветерани наполягають на продовженні жорстких репресій проти населення, а молодших офіцерів такий шлях не надто надихає… «Молодші командири не хочуть стріляти в людей, а стара гвардія хоче сильної руки», — пише іспанське видання.

«Безумовно, смерть шести генералів протягом 10 днів після вибуху соціальних протестів є підозрілою, — констатує АВС. — Кубинський режим боїться втратити владу, тому посилює репресії і застосовує терор. Він знає, що люди втомилися. Він знає, що його час добігає кінця».

Читайте також: Протести на Кубі: понад півтисячі людей зникли безвісти

Схожі новини