Лелеки з… інкубатора
Природоохоронці з Київщини штучним способом дали життя 17 бузькам
Місію порятунку птахів виконують працівники громадської організації «Садиба Нюшанік», що у селі Воропаєві Вишгородського району на Київщині. Цього літа дали змогу народитися 17 лелекам, виплекали їх, поставили на крило. Зробили це у незвичний спосіб.
Орнітологи знають: якщо у період висиджування яєць лелека-самець з якихось причин гине, то може померти і його подруга. Причина — у… материнській відданості: попри втрату коханого, який приносив подрузі їжу, самка лелеки продовжуватиме сидіти у гнізді. Не відлучатиметься з нього, щоб поїсти — буде до кінця виконувати свій обов‘язок. І з голоду може померти. А відтак не вилупляться її пташенята. Єдиний вихід запобігти цьому — забрати лелечі яйця і спробувати вигрівати їх у спеціальних інкубаторах.
Саме так зробили волонтери із «Садиби Нюшанік». Забрали 20 яєць із гнізд, де жили лише лелечихи. Таких випадків на Київщині і Чернігівщині трапилося цього року чотири.
Результат перевершив сподівання: зоозахисники зуміли виплекати 17 лелек. Як кажуть орнітологи Ірина та Валерій Скопки, бузьки пройшли у них «дитячий садок», «школу» і «університет». На кожному етапі отримували все те, що у природі дали б їм їхні батьки. Пташенят годували курятиною, іншим кормом, материнське тепло їм заміняли кварцеві лампи, фахівці створили умови для тренувальних польотів лелек-підлітків. Тож коли ті підросли, були повністю готовими до дорослого життя. Як тільки «інтернатівці» побачили, що летять у вирій їхні родичі, і собі подалися за ними…