Передплата 2024 «Добрий господар»

Спостерігачі вимагають розслідувати можливі фальсифікації під час довиборів у Раду

  • 04.04.2021, 19:30
  • 615

Інакше результати виборів «матимуть низьку суспільну легітимність»

Спостерігачі з громадської мережі ОПОРА вимагають від правоохоронців розслідувати можливе спотворення результатів голосування в окрузі № 87 на довиборах у Верховну раду України.

Про це йдеться у заяві представників ОПОРИ щодо підсумків голосування.

«Надзвичайний виклик для демократичності та законності виборів в окрузі вимагає від держави та правоохоронних органів невідкладних дій щодо встановлення винних у можливому спотворенні результатів голосування та ймовірних шахрайських дій з виборчою документацією», — йдеться у заяві.

За словами представників ОПОРИ, без об’єктивних та комплексних розслідувань результати проміжних виборів народного депутата України матимуть низьку суспільну легітимність.

Спостерігачі наполягають на розслідуванні всіх без виключення версій щодо причин невідповідності даних протоколів ДВК та результатів повторного підрахунку голосів, а також інших правопорушень.

В організації наголосили, що процес встановлення підсумків голосування супроводжувався надмірною політизацією роботи членів ОВК та постійними ротаціями у її складі.

В ОПОРІ зазначили, що за результатами повторного підрахунку голосів на 6 з 20 виборчих дільниць кількість голосів виборців на підтримку Олександра Шевченка (партія «За майбутнє») зменшилась. За даними протоколів 6 ДВК, за кандидата разом було віддано 1676 голосів, натомість повторний підрахунок підтвердив наявність лише 1172 бюлетенів на його підтримку.

Дані протоколів ДВК та повторного підрахунку голосів не співпадають лише у кількості бюлетенів на підтримку Шевченка.

На момент ухвалення ОВК рішень про повторний підрахунок голосів та під час підрахунку суб’єкти виборчого процесу не надали переконливих доказів про порушення з боку членів ДВК, які б свідчили про фальсифікацію результатів голосування.

Натомість члени ДВК озвучували припущення про порушення цілісності пакування виборчої документації з їхніх дільниць, яке могло відбутися вже після передачі бюлетенів до ОВК.

«І хоча ці заяви поки не мають юридичного підтвердження та достатньої доказової бази, ОПОРА вимагає від Національної поліції України невідкладно їх вивчити і оприлюднити попередні результати розслідування», — йдеться в заяві.

В організації вважають, що Нацполіція повинна оперативно зібрати свідчення і документи від членів виборчих комісій, кандидатів, офіційних спостерігачів та інших суб’єктів виборчого процесу, які перебували на ДВК округу і на засіданнях ОВК.

Поліції рекомендовано щоденно інформувати ЗМІ та громадськість про вжиті заходи щодо розслідування правопорушень на проміжних виборах в окрузі, а також оприлюднити всю наявну інформацію про забезпечення охорони приміщення ОВК із виборчою документацією.

Службі безпеки України організація рекомендує оприлюднити всю наявну інформацію і документальну базу про обставини перебування її підрозділів 1 квітня у будівлі, в якій розміщується приміщення ОВК № 87 на Івано-Франківщині та публічно відреагувати на звинувачення з боку окремих суб’єктів виборчого процесу щодо її втручання у процес встановлення підсумків голосування.

Центральній виборчій комісії ОПОРА рекомендує скористатися своїми контрольними повноваженнями і забезпечити оперативне реагування на проблеми процесу встановлення підсумків голосування та результатів виборів.

Читайте також: Шевченко судитиметься через перерахунок голосів

Схожі новини