Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Вісім львів'янок хочуть підкорити 5 найвищих вулканів Еквадору

  • 06.12.2020, 11:50
  • 624

Львів’янки готуються стати першою українською жіночою експедицією на найвищі вулкани Еквадору, найвищий з яких Чимборасо – заввишки 6263 метри

Раніше, у серпні, львів'янки уже зробили тренувальний підйом на вулкан Арарат, висота якого 5137 метрів. Щоб піднятися на 5 найвищих вулканів Еквадору, жінки почали тренуватися 9 місяців тому. Вони вже здійснили тренувальний підйом на вулкан Арарат, про це інформує Суспільне.

Окрім цього, дівчата у Львові підіймаються із наплічниками на Високий Замок. Спершу із собою брали наплічники із вагою 5 кг, а зараз вже підіймаються із вагою 18−20 кг. У складі експедиції є дві менторки: Оксана Літинська та Юлія Зі, які мають досвід таких сходжень. Інші дівчата вперше підійматимуться на таку висоту.

«В нашій програмі 5 вулканів, три з яких досить складні, бо вони вимагають, щоб ми йшли в страхувальних системах, в зв’язках з льодорубами. Це альпіністський такий досвід, який буде для нас не зовсім вперше, але такої серйозності буде перший досвід», — розповідає учасниця експедиції Роксоляна Сидорська.

До цієї експедиції дівчата, які є пластунками, багато разів ходили в Карпати та Татри, а найвищою горою на яку вони підіймались є Арарат, що у Туреччині. «Але для того, щоби піднятися треба дивитися комплексно, тому що має бути акліматизація, щоб ми себе добре відчували на висоті. Саме тому ми йдемо на 5 вулканів, ми поступово збільшуємо висоту», — розповідає учасниця експедиції Юліана Стрипа.

Зі собою в Еквадор кожна з дівчат бере приблизно 45 кілограмів багажу — спорядження та спеціальний одяг. «Найважливіше — це є льодоруб, такий буде в кожної дівчини і тих, хто буде йти перший і останній їх буде два, тому що це додатковий засіб безпеки», — каже Роксоляна Сидорська. За її словами, у маршруті дівчат будуть круті схили, тому усі мають бути фізично готові та мати відповідні навички і спорядження.

«Сама вершина Чимборасо, там є тріщини, льодовик. У нас буде 3 дні льодових навчань, як потрібно себе поводити, коли ти падаєш в тріщину, як іти по льодовику і так далі», — розповідає Юліана Стрипа. На запитання, чому обрали такий маршрут учасниця експедиції Роксоляна Сидорська відповідає: «Вони всі по своєму є цікаві, наприклад Чимборасо — це є найвища точка землі відносно центру землі. Вершина Котопаксії — це друга за висотою, це є найвищий діючий вулкан у світі і по суті він є зараз активним, але на нього дозволені сходження і багато альпіністів їх здійснюють. А вулкан Каямба — це є найвища точка на екваторі».

Експедиція потребує, окрім фізичних і психологічних тренувань, ще й чимало грошей. «По-перше, це є дуже складна логістика, квитки на літак і плюс дозволи на сходження на всі ці гори. Орієнтовна сума на людину в нас вийшла десь близько 3,5 тисяч доларів», — каже Галина Стрипа. Вирушать в експедицію вісім жінок вже 10 грудня. Повернутися мають за місяць.