Передплата 2024 «Добра кухня»

Росія не забирала тіла «вагнерівців» із Сирії, щоб приховати втрати перед виборами, — ЗМІ

  • 06.02.2019, 13:33
  • 525

Тіла російських бійців «ПВК Вагнера», які загинули після авіанальоту очолюваної США міжнародної коаліції в Сирії у лютому минулого року, повернули в Росію тільки через один-два місяці після бою.

Про це йдеться в розслідуванні агенції Reuters, повідомляє «Еспресо».

За даними видання, всього під час бою з підтримуваними США сирійськими курдами у районі Дейр ез-Зору у ніч з 7 на 8 лютого 2018 року в результаті роботи американської авіації і артилерії було ліквідовано близько 100 приватних військових фахівців з Росії та СНД.

«Міністерство закордонних справ РФ стверджувало, що загинули лише кілька російських громадян, і спростовувало повідомлення про серйозні втрати… Однак в кожному з шести встановлених випадків, коли загиблі були повернуті сім'ям після президентських виборів, в свідоцтвах про смерть, виданих російськими чиновниками в Сирії, датою смерті значилися кінець лютого або березень», — йдеться у розслідуванні.

Так Росія могла приховувати масові втрати в бою перед виборами президента 18 березня, на яких був переобраний Володимир Путін, зазначає агентство.

Затримка повернення тіл загиблих у Сирії минулої весни і неправильні деталі в документах відрізнялися від звичайної практики поводження з загиблими в Сирії росіянами. Раніше представники вербувальника повертали тіла через два або три тижні після загибелі з документами, де була вказана дата смерті, що збігалася з тим, що рідні дізнавалися від товаришів по службі загиблих. За реєстрацію смертей росіян у Сирії відповідає консульство Росії, розташоване в Дамаску. Щонайменше 33 свідоцтва були видані після президентських виборів 18 березня.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив агентству, що пов’язувати затримки з видачею свідоцтв про смерть загиблим у Сирії росіянам з виборами неправильно. Він не прокоментував участь «ПВК Вагнера» в збройному конфлікті у Сирії.

Москва неодноразово заперечувала повідомлення про те, що тисячі російських найманців воюють у Сирії, на сході України чи в інших країнах. Водночас, за повідомленнями, лише в Сирії загинули понад 100 російських найманців.

На початку жовтня Служба безпеки України опублікувала новий список громадян Росії й інших країн, які, як стверджується, є бійцями так званої «Приватної військової компанії Вагнера». Багато хто з них воював на сході України і в Сирії. У списку СБУ 206 осіб. У спецслужбі стверджують, що 58 із них загинули в Сирії на початку лютого — в зіткненні з американськими військовими в провінції Дейр-ез-Зор. Служба безпеки України називає бійців «ПВК Вагнера» позаштатними співробітниками російської служби військової розвідки — Головного управління Генштабу, раніше відомого як ГРУ.

Схожі новини