Передплата 2024 ВЗ

Зураб Аласанія про розривання контракту: Судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова

  • 01.02.2019, 10:07
  • 669

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, з яким нагядова рада Суспільного 31 січня розірвала достроково контракт, заявив, що причини йому невідомі, офіційного обґрунтування немає.

Про повідомляє Суспільне.detector.media з посиланням на його фейсбук-сторінку.

«Причини мені невідомі, офіційного обґрунтування немає (обіцяють за тиждень).Не те, що зовсім несподівано — намагалися давно, та й цього разу бюлетені були заготовлені завчасно) — але так очевидно перед виборами… ну дещо необережно. Що далі? — порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов"язкова — після обнародування причин», — зазначив він.

Зураб Аласанія додав, що на чергове засідання 31 січня він та члени правління НСТУ прийшли з річним звітом, який члени наглядової ради не заслухали. За його словами, питання про розривання контракту у поряду денному не було.

«За поданням „з голосу“ Козака і поправкою Панича — поставили на голосування, зробили голосування „закритим і таємним“ та проголосували. Складом: Тетяна Лебедєва, Світлана Остапа, Вадим Міський, Володимир Яворівський, Тарас Аврахов, Олексій Панич, В"ячеслав Козак, Віктор Таран, Сергій Таран, Наталя Скрипка, Ігор Хохич, Олександр Павличенко. Троє проти, дев"ять — за», — написав пан Аласанія.

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала, що детальніше про те, що відбувалося на засіданні перед таємним голосуванням, можна буде дізнатися з опублікованих протоколів на сайті «UA: Суспільне мовлення».

За її словами, Зураб Аласанія буде працювати головою правління ще 2 тижні, тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасово виконуючого обов’язки голови правління.

Світлана Остапа уточнила «Детектору медіа», що 31 січня наглядова рада також вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького тимчасово виконуючим обов’язки голови правління.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав «Детектору медіа», що повне рішення наглядової ради з підставами для розірвання контракту буде оприлюднено в протоколі засідання протягом 5 днів на сайті суспільного мовника, оскільки питання озвучувалося з голосу.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію строком на 4 роки, до 2021 року.

До того, з 2014 року Зураб Аласанія був генеральним директором Національної телерадіокомпанії, яка разом із колишніми ОДТРК 19 січня 2017 року була зареєстрована як ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

1 листопада 2016 року, під час підготовки до «Євробачення-2017», Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Причина — недофінансування компанії, за яке голосують народні депутати України під час ухвалення державного бюджету. Останні два роки НСТУ недоотримувала 50% фінансування.

Закон про суспільне мовлення передбачає, що наглядова рада може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів правління НСТУ.

Відповідно до статуту НСТУ, порядок та підстави дострокового припинення повноважень голови правління та членів правління визначаються положенням про правління та контрактами, укладеними з головою та членами правління.