Передплата 2024 «Добрий господар»

Прикордонники розповіли, які пункти пропуску заблокували «євробляхарі»

  • 25.11.2018, 16:11
  • 888

Власники авто на «євробляхах» на знак протесту блокують пункти пропуску на західній ділянці кордону України.

Згідно з інформацією Державної прикордонної служби, ускладнений рух спостерігається на напрямку пунктів пропуску «Устилуг», «Рава-Руська», «Ягодин», «Малий Березний», «Шегині» і «Краківець».

Зазначається, що в місцях скупчення людей перебувають співробітники Нацполіції.

«Держприкордонслужба також посилила заходи безпеки, аби не допустити жодних провокацій безпосередньо на державному кордоні. Зокрема створені ситуативні групи, в готовності до дій знаходяться додаткові сили, відбувається постійний обмін інформацією з Нацполіцією та іншими взаємодіючими органами», — йдеться в повідомленні.

Як повідомив у Facebook начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук, під’їзну дорогу до пункту пропуску «Рава-Руська» о 12:00 заблокувало близько 50 громадян.

За його словами, люди постійно ходять в пішому порядку по «зебрі», поліція присутня.

О 12:30 почали блокувати пункт пропуску «Краковець».

Пізніше він повідомив, що заблоковано також пункт пропуску «Грушів».

Прокіпчук повідомив, що в першу ніч дії нових законів № 8487 та № 8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами, до Польщі було повернуто 138 автомобілів, повідомляє «УП».

«Звісно, що багато людей було невдоволених новим нормами, але переважна більшість з розумінням поставились до того, що такі дії не залежать від волі працівників, а є вимогою закону», — додав він.

Водночас, як пише видання «Буг», на Волині заблоковані пункти пропуску «Ягодин» та «Устилуг».

«25-го листопада на пункті пропуску Ягодин — Дорогуськ заблокований рух транспорту, сформувалися довгі черги з автомобілів з обох сторін», — зазначає видання.

На пункті пропуску «Устилуг» 24 листопада стався транспортний колапс, міст через річку Буг заблоковано з української сторони.

«25 листопада на пункті пропуску „Устилуг“ ситуація залишається напруженною», — пише видання.

Згідно з новими правилами розмитнення автомобілів на єврономерах, громадяни-резиденти мають право переміщувати транспортний засіб, що зареєстрований за межами України, в режимі транзиту за умови сплати грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу або сплатити митні платежі.