Передплата 2024 «Добрий господар»

Депутати передали Андріївську церкву в користування Вселенському патріархату

  • 18.10.2018, 12:34
  • 1 010

Депутати Верховної Ради проголосували за передачу Андріївської церкви в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату.

За закон «Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника «Софія Київська» (№ 9208), внесений президентом України, проголосували 237 народних депутатів, повідомляє УНІАН.

Не голосувала у повному складі фракція «Опозиційний блок», від фракції Радикальної партії «за» проголосували лише троє депутатів, від групи «Відродження» — один, від групи «Воля народу» — шестеро.

Під час першого голосування парламент не набрав достатньої кількості голосів — лише 216, але потім ВР ухвалила документ одразу в першому читанні та як закон.

Законом встановлено, що Андріївська церква, розміщена в Києві на Андріївському узвозі 23 (яка є визначним об’єктом культурної спадщини, пам’яткою архітектури національного значення), як культова споруда, що перебуває у державній власності, передається в безоплатне постійне користування Вселенському патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій.

Це здійснюється для забезпечення релігійних потреб віруючих у відновленні і збереженні зв’язків з Константинопольською церквою-матір'ю, започаткованих Хрещенням Київської Русі-України князем Володимиром Великим, усунення негативних наслідків втручання Росії — держави-агресора у життя українського православ’я і протистояння загрозам для національної безпеки, викликаним таким втручанням, створення передумов для об’єднання української православної спільноти і всього суспільства, визнання помісної православної церкви в Україні світовим православ’ям.

У прикінцевих положеннях ідеться, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Також законом пропонується закон «Про свободу совісті та релігійні організації» доповнити статтею 17−1 «Особливості передачі у користування визначного об’єкта культурної спадщини, пам’ятки архітектури національного значення, культової споруди — Андріївської церкви Національного заповідника «Софія Київська». Цією статтею визначено, що передача в постійне користування Андріївської церкви здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України.

Передача Андріївської церкви у постійне користування Вселенському патріархату не тягне за собою виключення її з переліку об’єктів нерухомої культурної спадщини Національного заповідника «Софія Київська».

Законом визначено, що договір про надання у постійне користування Андріївської церкви має містити такі істотні умови: найменування культової споруди як об'єкта державної власності, як пам’ятки культурної спадщини національного значення, умови та режим використання, збереження, охорони та утримання в належному стані пам’ятки національного значення, доступу до такої пам’ятки відповідно до законодавства про охорону культурної спадщини, інші умови відповідно до законодавства про охорону культурної спадщини.

Кабінет міністрів у місячний строк з дня набрання чинності законом має забезпечити здійснення відповідно до законодавства та з урахуванням особливостей, визначених цим законом, передачу у постійне безоплатне користування культової споруди, визначного об’єкта культурної спадщини, пам’ятки архітектури національного значення — Андріївської церкви.

Схожі новини