«Карателі»: книгу львівського журналіста-фронтовика презентують на Форумі видавців

Львівський журналіст, громадський активіст, письменник, учасник АТО Владислав Якушев видав книжку про нелегке життя на війні, про те, як вона змінює життя захисників України — «Карателі». Книжку презентуватиме на Форумі видавців.

Лейтенант Владислав Якушев понад рік служив в зоні АТО, у Донецькій області. Працював керівником прес-служби 14-ї окремої механізованої бригади ОК «Захід». У коментарі для «ВЗ» Влад Якушев пояснив, чому назвав свою роботу «Карателі». «Це іронічна назва книжки. Карателі — штамп російської пропаганди, — каже він. — Так російські військові називали у прифронтових зонах усіх українських АТОшників. Навіть російське телебачення „охрестило“ наших фронтовиків карателями. У своїй книзі я спробував пояснити невідповідність цієї тези і що ми ніякі не карателі».
Уточнюю у Влада Якушева, чи деякі його побратими ображалися, коли чули від росіян такі некоректні вислови. «Більшість не ображалися, — відповів він. — Усі сприймали це з гумором та іронією».
Головні герої «Карателів» — люди, які вирішили захищати свою країну і прийшли в армію: хтось за повісткою, хтось добровільно. «Насправді, напевно, всі пішли добровільно, бо на той час всі, хто хотів „відкосити“, вже поробили у собі страшні невиліковні діагнози чи вшилися за кордон, — розповідає Влад журналісту „ВЗ“. — Але книжка не тільки про військових, а й про цивільних, що живуть в зоні бойових дій, і про тварин, які теж переживають війну. Я писав це як художній твір, хоча всі події, які відбуваються у книзі, не вигадані, а реальні. Намагався зробити книгу цікавою та динамічною. Іноді „стискав час“, об'єднуючи кілька історій в одну. Наприклад, в мене є розділ про волонтерів Петра Петровича та Петра Захаровича, які їдуть у АТО, а дорогою піджартовують один з одного. Є ще персонаж Петро Павлович з позивним „Тигр“. Так от Петро Петрович та Петро Павлович — це одна і та ж людина. „Тигр“ пішов служити, а його друг Петро Захарович став волонтером і весь час возив на фронт допомогу. Потім „Тигр“ демобілізувався і тепер вони обоє їздять на фронт, як волонтери. Вони дуже колоритні дядьки, особливо коли разом».
Член АТО і побратим Влада Сергій Бондарук додав: «Я бачив рукописи книжки „Карателі“. Книжка буде цікавою насамперед членам сімей бійців, тому що зазвичай рідні питають як там. А в книжці чітко описаний побут, приколи, робота, втрати».