«Богдана» за стандартами НАТО: в Україні випробовують нову потужну артилерійську зброю

  • 10.08.2018, 15:10
  • 699

Україна має нову потужну зброю.

Про це розповів Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, перебуваючи на Житомирському полігоні ЗСУ, передає прес-служба відомства.

За словами Секретаря РНБО України, зараз відбуваються випробування нової 155-мм самохідної гаубиці. «Її важливими характеристиками є висока мобільність, точність, дальність, а також висока швидкість ведення вогню», — наголосив він, додавши, що спеціальними боєприпасами гаубиця може вражати ціль на відстані до 60 кілометрів.

Олександр Турчинов також зазначив, що нова самохідна гаубиця «має натівський 155-мм калібр». «Зброя такого калібру була відсутня в наших ЗСУ, її не було в радянській армії, її немає і в сучасній російській армії», — сказав Секретар РНБО України.

Він додав, що стандартам НАТО також відповідає як система управління гарматою, так і технологія її виготовлення — на українських оборонних підприємствах.

«Зброя отримала дуже гарне дівоче ім'я — „Богдана“, і я раджу ворогам України добре запам'ятати його», — підсумував Секретар РНБО України.

Схожі новини