Промову конгресмена написав… штучний інтелект
У такий спосіб наймолодший депутат Палати представників Джейк Окінклос привернув увагу до перспективної технології
Демократ Джейк Окінклос виголосив у Палаті представників Конгресу США невеличку промову (сто слів), яку створив для нього інтернет-чат-бот штучного інтелекту ChatGPT. Як інформує агенція AP, у такий спосіб Окінклосс хотів переконати конгресменів ухвалити законопроєкт про створення у Сполучених Штатах Американо-ізраїльського центру штучного інтелекту.
Комп’ютерну програму ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer), яку розробив стартап OpenAI, використовують для створення різноманітних текстів. Програма, яка використовує багато текстових джерел (зокрема, «Вікіпедію»), може вести розмови у режимі реального часу (наприклад, із клієнтами сервісних компаній), писати вірші, а за деякими даними, навіть книги! За оцінками експертів, уже невдовзі ChatGPT стане неабияким викликом для вчителів, яким доведеться мати справу з творами, написаними не учнями, а штучним інтелектом…
«Іноді може генерувати неправильні відповіді»…
ChatGPT — не єдине програмне забезпечення такого типу, але найвідоміше. Компанія OpenAI, який створив чат-бот штучного інтелекту ChatGPT, визнає, що що «іноді він може генерувати неправильні відповіді»… Тому старт-ап OpenAI радить користувачам чат-боту перевірити, наскільки точними є його відповіді.
Виголошуючи промову, написану штучним інтелектом, конгресмен 34-річний Джейк Окінклос хотів привернути увагу американських політиків до викликів і можливостей, які створить поширення цього типу програмного забезпечення.
На думку Окінклоса, Конгрес США має відреагувати на таке поширення якомога раніше, — аби не вийшло так, як свого часу зі соціальними медіями. Які починалися як цікавинка, але швидко розвинулися до рівня справжньої потуги у галузі інформації. І, на жаль, дезінформації…
«Я є наймолодшим членом фракції Демократичної партії у Палаті представників, — нагадав Джейк Окінклос, якого цитує АР. — Штучний інтелект стане частиною мого життя, а для моїх дітей він може стати насправді всеосяжною технологією».