Гарріс уже не така популярна, як Байден
Віцепрезидентку США відрядили на «фронт» боротьби з нелегальною імміграцією. Успіхів наразі немає...
Восени 2020 року демократ Джо Байден розбив на президентських виборах у США республіканця Дональда Трампа. Американський журнал Time визнав за це Байдена й сенаторку від штату Каліфорнія Камалу Гарріс, яка балотувалася разом із ним у віцепрезиденти, «Людьми року». Багато хто у таборі Демократичної партії тоді не сумнівався: на вибори-2024 Байден через свій поважний вік не піде, тож перша в історії США віцепрезидентка має непогані шанси стати першою в історії США президенткою… Але зараз такі прогнози вже не на часі. За даними соцопитувань, Камала Гарріс стрімко втрачає популярність у виборців, особливо серед молоді й «латиносів».
Як свідчать дані опитування Economist-YouGov, проведеного наприкінці липня, позитивно діяльність Камали Гарріс на посаді віцепрезидентки оцінюють 45% американців, а негативно — 48%. Причому віцепрезидентка Гарріс, зазначає портал Thehill.com, має в опитуваннях значно гірші оцінки, ніж президент Байден. Помітне падіння рейтингів Камали Гарріс розпочалося у квітні 2021 року, тобто через кілька місяців її перебування на посаді віцепрезидентки.
Чому ж чимало американських виборців так швидко втратили довіру до Камали Гарріс? Як зазначає британське видання The Telegraph, однією з причин є «відрядження» віцепрезидентки США на «фронт» боротьби з нелегальною імміграцією.
Проблему з нелегалами намагався вирішити експрезидент США Дональд Трамп. Будував стіну на кордоні з Мексикою, наказував депортувати іммігрантів, що потрапили до Штатів незаконно, не дозволяв родинам іммігрантів об’єднуватися… Жорсткі підходи Трампа до нелегальної імміграції суворо критикували демократи, зокрема, Камала Гарріс (донька іммігрантів із Індії та Ямайки, що позиціонує себе як «чорна»). Але тепер нелегали стали проблемою уже для нинішньої віцепрезидентки, адже саме їй Джо Байден доручив розібратися з імміграцією з-поза південного кордону США.
У рамках свого першого закордонного візиту Камала Гарріс відвідала Мексику й Гватемалу. На зустрічі з гватемальським президентом Алехандро Джамматеї віцепрезидентка США, звертаючись до усіх жителів держав Центральної Америки, що хочуть переїхати до Штатів, заявила таке: «Не приїжджайте». Зрозуміло, ці слова Гарріс дуже не сподобалися тим американським виборцям, які є вихідцями з Латинської Америки («латиносам»). Більшість з них на виборах голосували за Байдена й Гарріс. А тут їм здалося, що віцепрезидентка фактично продовжує лінію ненависного «латиносам» Трампа… Зрозуміло, що рейтинг Гарріс серед «латиносів» миттєво обвалився.
Схоже, мали рацію ті експерти, які перед президентськими виборами-2020 застерігали: «латиносів», що хочуть голосувати за Байдена, Гарріс як віцепрезидентка не надто надихатиме. Мовляв, серед вихідців із Латинської Америки дуже багато молоді, а її беззаперечним фаворитом є сенатор від штату Вермонт Берні Сендерс (завоював прихильність студентів, зокрема, закликами скасувати плату за навчання в університетах). Гарріс не настільки ліва, як Сендерс, тож не настільки популярна серед молодих прихильників Демократичної партії… За даними останніх соцопитувань, лише 41% американських виборців віком 18−29 років оцінюють діяльність Камали Гарріс на посту віцепрезидентки позитивно, а 36% молодих виборців вона не подобається.
Восени 2022-го у США відбудуться так звані проміжні вибори: переобиратимуть Палату представників, третину Сенату й більшість губернаторів. Раніше політексперти припускали, що «обличчям» кампанії Демократичної партії на проміжних виборах буде саме Камала Гарріс (така собі репетиція перед можливим балотуванням у президенти на виборах-2024). Але, враховуючи падіння рейтингів віцепрезидентки США, демократи можуть утриматися від того, аби «світити» Гарріс перед дуже важливими для них проміжними виборами.
Читайте також: Кулеба та Єрмак у Вашингтоні: підготовка до візиту Зеленського