Новий коронавірус насправді старий
Його виявили у Китаї ще 2013-го. І у лабораторії Інституту вірусології в Ухані закипіла робота...
Які таємниці приховує Інститут вірусології у китайському Ухані? (Саме з цього наукового закладу міг «утекти» коронавірус, який забрав життя уже понад пів мільйона жителів планети). Діяльність уханського інституту стала об’єктом журналістського розслідування, результати якого оприлюднив британський тижневик The Sunday Times (недільне видання авторитетної The Times). Як стверджує видання, коронавірус дуже схожий на зразки, які надійшли до лабораторії Інституту вірусології в Ухані сім років тому, — з мідної шахти на південному заході Китаю, в якій жили кажани.
За даними THE SUNDAY TIMES, 2013-го китайські вчені надіслали до Інституту вірусології в Ухані заморожені зразки вірусу з колишньої мідної шахти у провінції Юннань. Привід вивчити вірус справді був: шість чоловіків, які працювали над очищенням шахти від посліду кажанів, захворіли на важку пневмонію. Як пише Bloomberg, спираючись на розслідування The Sunday Times, половина тих пацієнтів померла, а підозри вказували на новий тип коронавірусу, що походив від кажанів. (Видання посилається на інформацію медика, пов’язаного зі шпиталем, де лікувалися працівники тієї мідної шахти).
У розслідуванні The Sunday Times фігурує вірусологиня Ши Женглі, яку іноді називають Batwoman, тобто «жінкою-кажаном» (за аналогією з Batman, «чоловіком-кажаном»). Описуючи у лютому 2020 року Covid-19, Ши стверджувала, що той аж на 96,2% збігається зі зразком коронавірусу RaTG13. Тобто того, який, повідомляє The Sunday Times, «майже напевно» виявили сім років тому в покинутій шахті. Різницю у геномі двох коронавірусів експертні джерела авторів розслідування пояснюють тим, що з 2013 року вірус із мідної печери зазнав мутацій.
Інститут вірусології Уханя на розслідування британського тижневика не відреагував. Однак у травні директор цього закладу розповів: у його лабораторії немає живого зразка коронавірусу RaTG13, тому його витік, мовляв, був неможливим…
Нагадаємо, раніше про роль Batwoman Ши Женглі повідомляв Альянс «П'ять очей» (у ньому співпрацюють розвідки США, Великої Британії, Канади, Австралії і Нової Зеландії). «П'ять очей» встановили: 2013 року команда під керівництвом Ши виявила у посліді кажанів, що живуть у печері в провінції Юннань, вірус, генотип якого на 96,2% збігається з коронавірусом. Від співфінансування робіт із печерним вірусом у Інституті вірусології в Ухані США, за даними «П'яти очей», відмовилися ще 2014-го. Мовляв, дослідження роблять коронавіруси ще грізнішими і можуть спричинити пандемію…
Чи це не ті дослідження, про які говорить колишній шеф британської розвідки MI6 (1999−2004) сер Річард Дірлав? На його переконання, SARS-CoV-2 (тобто коронавірус, від якого зараз «ковбасить» усю планету), має частково штучне походження, — бо його ключові елементи не еволюціонували природним чином, а були у нього «вставлені». На думку Дірлава, це справа рук фахівців із лабораторії в Ухані. Зокрема, вони могли покращити здатність вірусу, що походить від тварин, «стрибати» на людей і передаватися від людини до людини… А потім у лабораторії Інституту вірусології в Ухані стався нещасний випадок, і модифікований китайцями вірус пішов гуляти світом… Такий сценарій був цілком імовірним: 2018 року американські дипломати, що відвідали уханську лабораторію, повідомили: з дотриманням вимог безпеки справи там дуже кепські.
У тому, що коронавірус походить із лабораторії Уханського інституту вірусології, не має сумнівів президент США Дональд Трамп. Господар Білого дому навіть не виключає, що китайська влада навмисно дозволила коронавірусу поширитися планетою.
«Як так сталося, що вони зупинили повітряний рух у середині Китаю і не зупинили літаки до США та Європи?» — запитує Трамп. Деякі його американські прихильники пішли ще далі: стверджують, що китайці у такий спосіб «підіграли» Демократичній партії США, — аби саме її кандидат переміг у листопаді на президентських виборах. Мовляв, епідемія коронавірусу знищила рейтинг президента-республіканця, який, захищаючи американську економіку, розпочав торговельну війну з Китаєм…