Втому від чужини знімає лісовий зоопарк за домашнім вікном
Колишня вчителька Мирослава Іванівна останні двадцять три роки доглядає в Іспанії стареньких тамтешніх жінок — хоче своїми заробками допомогти «стати на ноги» власним дітям і внукам. Чужина втомлює, тому, хай там що, а раз на рік виривається з-під Барселони у своє галицьке село, у стареньку батьківську хату під лісом — щоб набратися сили від спілкування з ріднею і рідною природою. Це саме те, чого їй так бракує у далеких світах
— Я без наших краєвидів, без своїх гір, садів, лісів, любити які з дитинства навчив мене тато, не можу жити, — розповідає пані Мирослава. — В Іспанії мені бракує нашого повітря, нашого неба, наших квітів і польових ароматів. Мене виснажують автомобільні гази, міський шум-гам, одноманітні бетонні стіни чужих будинків, які дивляться у мої вікна. Від нудьги хочеться плакати. Оце приїхала додому — і як на світ народилася.
Зранку мене будять своїм співом синички, — продовжує педагог. — На яблуньці я їм облаштувала годівничку, і тепер годинами можу через вікно у кухні спостерігати, як вони злітаються туди разом з іншим птаством…
Із сьомої до дев‘ятої у мій старий сад приходять козулі. Їдять опалі восени яблука, скубають стару траву, а потім повертаються до свого лісу.
На нашу стару грушку з лісу прибігає білочка, робить собі там гніздо. Я їй дала вати, і вона тягає її наверх. Навесні сподіваюся побачити ціле сімейство вивірок…
Усяка звірина до мене сходиться. Якось пізньої осені дала їсти своїм котам, а до їхньої миски приповзли їжачки. Бачила, що з-під фундаменту стодоли вилазила лисичка. Курей моїх не чіпає - то нехай собі там живе…
Мирослава Іванівна мені показує фото «домашніх» козуль. І немовби підсумовує:
— Я насолоджуюся життям серед цієї благословенної природи. Це таке щастя! Уміймо цінувати те, що маємо, уміймо бачити це. І намагаймося зберегти…