«Надихати дітей на позитив — вкрай важливо»
Вперше в Україні на заньківчанській сцені поставили мюзикл «Чарлі і шоколадна фабрика»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/520214/charli.jpg)
У кого є діти чи внуки, той обов’язково читав їм «Чарлі і шоколадна фабрика» Роальда Дала, одного з літературних батьків авторки «Гаррі Поттера» Джоан Роулінґ. Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — робили єдиний подарунок — маленький шоколадний батончик. У хлопчика було добре серце, мабуть, тому з ним трапляється неймовірна пригода…
Цього року роман «Чарлі і шоколадна фабрика» святкує 60-річний ювілей з часу першої публікації, але твір і надалі надзвичайно популярний: знято фільми, бродвейські мюзикли. Мрію поставити на заньківчанській сцені цей мюзикл майже рік плекав генеральний директор — художній керівник театру Максим Голенко. Команда театру тривалий час вела перемовини з правовласниками. Переклад здійснив Віктор Морозов.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/09/%D0%A7%D0%B0%D1%80%D0%BB%D1%96-1.jpg)
Минулими вихідними у Театрі імені Марії Заньковецької було гамірно, бо на виставу прийшло багато дітей (на фото — сцена з вистави). Вони фотографувалися у фоє театру, приміряли капелюх кондитера Віллі Вонки, реготали під час вистави голосніше, ніж дорослі.
— Я коли писала мотиваційний лист до правовласників мюзиклу, наголошувала, що у цій п'єсі найголовнішим є момент, коли Чарлі вчиться втілювати свою мрію, — сказала журналістці «ВЗ» режисерка вистави Наталія Сиваненко. — Зараз надихати дітей на позитив, знаходити силу всередині себе — вкрай важливо.
— Ви не вперше працюєте з заньківчанами…
— Це моя друга постановка у цьому прекрасному театрі. Торік я ставила «Паливо» у Блакитній залі театру.