Лелеки із Леляк врятували потомство від снігу і морозу
Завдяки камері відеоспостереження, встановленій неподалік лелечого гнізда у селі Леляках Пирятинської громади на Полтавщині, любителі природи мають змогу у режимі онлайн «підглядати» за життям тамтешніх бузьків. І ось чергова новина: у цієї пари вилупилося аж п’ятеро пташенят!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/532600/leleka.jpg)
Це повідомлення особливо приємне з огляду на те, що на початку квітня, коли лелечиха знесла п’ять яєць, Україну, у тому числі село, де живуть наші герої, засипало снігом, вдарили морози. Негоди лелеча мати не злякалася, попри холод і хурделицю, продовжувала стійко виконувати свій батьківський обов’язок — яйця з ембріонами рятувала своїм теплом…
У ті дні «Живий куточок» поцікавився у відомого орнітолога, професора Андрія Бокотея, чи вдасться птахам у таку студінь зберегти ще не народжене потомство? Прогноз пана Андрія був оптимістичним. І він, як бачимо, справдився — із п’яти яєць у період із 6 по 9 травня на світ з’явилося п’ятеро лелеченят! Вони мають відмінний апетит, швидко набирають вагу.
/wz.lviv.ua/images/articles/2025/05/%D0%BB%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B02.jpg)
Але на цьому переживання за долю пташенят не закінчилися. Натуралісти побоюються, чи зуміють лелеки поставити на ноги таку велику кількість своїх дітей. Зазвичай вони дають раду двом-трьом нащадкам. А решти, як би це не звучало сумно, позбуваються — викидають їх із гнізда (буває, прокушують їм горло). Бо не можуть прогодувати. Добре, якщо сиріт підберуть люди і будуть доглядати за ними…
До слова, лелечиху назвали Одаркою. Її партнера — Грицьком. Але сталося так, що Грицько з якихось причин покинув свою обраницю. Самотньою вона залишалася недовго. Незабаром її вподобав інший чорногуз, місцеві жителі назвали його Грициком. Від великої любові цих птахів навіть в екстремальних умовах з’явилося п’ять пташенят. Користувачі соцмереж шляхом віртуального голосування вибрали їм клички. Отже, крім Одарки і Грицика, у цьому гнізді живуть Міннехаха, Ірпінь, Джессіка, Лесик, Катря.