Ведмеді люблять не лише мед, а й дармові пляцки
Ніщо людське клишоногим не чуже. Так, перефразувавши відомий вислів, можна сказати про апеннінського ведмедя, який живе поблизу італійського містечка Роккаразо, що за 135 км на схід від Рима
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/506440/vedmid.jpg)
Майже дві тисячі жителів цього поселення донедавна відчували дискомфорт — бо їх постійно… об'їдали. Робив це ведмідь, який мешкав у сусідньому лісі. Півбіди, що вночі він гримав сміттєвими баками, вишукуючи там рештки їжі. Але цей непрошений гість ще й шукав собі десерт. Якось забрався у місцеву пекарню і схрумав геть усе приготовлене для продажу біското — мигдальне бісквітне печиво, двічі запечене, довгастої форми, сухе, хрустке, яке перед другою випічкою занурюють у вино Vin Santo. В Італії ці смаколики люблять так само, як у Галичині - пляцок «П'яна вишня».
Проблему, здавалося б, вирішили: дали ведмедеві снодійного, помістили хулігана у клітку і гелікоптером відвезли у гори, за 160 км від Роккарозо. Та ба! Менш як за тиждень волохатий ласун повернувся в уподобане містечко. Знову нишпорив по смітниках і шукав біското…
Вихід знайшли простий: баки з відходами почали замикати на замки. Міцніші засуви почепили і на пекарнях. Розрахунок простий: ану раптом ведмідь, не знайшовши улюблених наїдків, розчарується у роккарозійцях — і піде від них геть, у свої гори.
Таке уважне, трепетне ставлення до цього виду італійської фауни має пояснення: апеннінського ведмедя занесено у Червону книгу як рідкісний екземпляр. У дикій природі таких особин набереться не більше ніж шість десятків.
У зв’язку з цим у нас виникла ідея. А чому б жителям Роккарозо не зробити широкий гуманітарний жест: час від часу пекти біското для свого ненаситного сусіда і доставляти йому ці запашні посилки на якусь лісову поляну?