В обмін на гільзи
Волонтерки відправили на передову 25 ящиків солодощів
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/502536/hilzy.jpg)
Золочівські членкині Першого жіночого ветеранського простору «Рехаб»: учасниця бойових дій Ольга Воронюк, внутрішньо переміщені Юна Смерека (з Донецької області) та Катерина Рубан (із Запоріжжя), а також Алла Грицай, Христина Федишин та Ірина Білінська, місцеві активістки, у місті Золочеві організували цікаву благодійну акцію «Міняємо гільзу на солодощі» нашим захисникам до Дня святого Миколая.
До акції доєдналися місцеві жителі, школярі Золочівської ЗОШ № 1, діти зі села Ясенівців, а також ті, які відвідували майстер-клас «Розмалюй гільзу на Перемогу» в Золочівській міській бібліотеці. Малювали гільзи й діти з інвалідністю з Білого Каменя.
— Акція тривала упродовж місяця, — розповіла Ольга Воронюк. — Вдалося обміняти двадцять п’ять ящиків ласощів, які передано нашим військовим на схід, а також у військовий шпиталь.
Смачне домашнє печиво, рогалики, маківники, кекси і кексики і, звісно ж, улюблені усіма українські традиційні різдвяні ласощі - пампушки із розмаїтою начинкою — приготували для наших військових золочівські господині, до яких доєдналися й львів'янки. Окрім цього, ґаздині не полінувалися і встигли спекти навіть німецькі штолени (Христина Стойко), турецьку пахлаву (Галина Куса) й імбирні пряники (Мар'яна Карабін).
Волонтерки вже мають ідеї на наступні акції для підтримки бійців. А найголовніше, що до акцій долучається щоразу більше активних місцевих жителів.
Різдвяний штолен
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/12/%D1%88%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BD.jpg)
350 г борошна, 2 склянки суміші горіхів, цукатів і родзинок, цедра ½ лимона, 0,5 пакетика ваніліну, 15 г сухих дріжджів, 120 г масла, 6 жовтків, 100 г молока, 4 ст. ложки цукру, 80 мл темного рому або лікеру, 1 ч. ложка солі.
Для покриття: 100 г масла, 100 г цукрової пудри.
Сухофрукти, родзинки, горіхи і цукати залити ромом на 3 год. Відкинути на друшляк і злити алкоголь (його пізніше можна додати у випічку), обваляти сухофрукти в борошні.
Молоко змішати з цукром і дріжджами, додати кілька столових ложок борошна і сіль. Вимісити опару і залишити в теплому місці на 20 хв. Окремо змішати ванілін з розм’якшеним маслом. В опару додати решту борошна, масло з ваніліном, натерту цедру лимона і жовтки. Вимісити гладке тісто.
У тісто покласти суміш цукатів, сухофруктів і горіхів. Вимісити до однорідності. Викласти тісто в миску і поставити в тепле місце на 2 год під рушником. Потім розкачати тісто у формі овалу і зробити поглиблення посередині.
Перекласти штолен на деко і залишити на 1 год.
Випікати штолен за температури 180°С 1 год. Через 40 хв випічку накрити фольгою, щоб вона не підгоріла. Гарячий штолен змастити розтопленим маслом і посипати цукровою пудрою.
Залишити різдвяний штолен на 2−3 тижні у холодильнику.