Фронтовим козакам — аджика від козачат
«Пекельна» домашня приправа допоможе українським воїнам бити ворога
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/499736/adzhyka3.jpg)
30 тисяч гривень передали на потреби української армії учасники студентського благодійного ярмарку, що відбувся на Тернопільщині, у Бережанському фаховому коледжі Національного університету біоресурсів і природокористування України. Зібрані кошти використають на підтримку військових та їхніх сімей, а також на закупівлю необхідного обладнання.
«Студенти, викладачі, інші працівники коледжу прийшли на цей ярмарок разом з родинами та друзями, щоб виявити свою підтримку нашим військовим. Це було нагадуванням про те, як важливо залишатися разом у складний час та підтримувати тих, хто ризикує своїм життям задля нашої безпеки», — розповіла член студентської ради коледжу Дарина Островська.
Студенти продавали торти, млинці, печиво, цукерки, інші смаколики. Скажімо, мати одного зі студентів Оксана Грабар приготувала розкішний трикілограмовий «пляцок», який, як і інші солодощі, розійшовся на ура.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/10/%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BA%D0%B04.jpg)
Популярністю користувалися також овочеві закрутки, які вдома приготували батьки майбутніх аграріїв. Особливо нашу увагу привернула гостра аджика власного виробництва від студентських груп Аі-11, Аі-11Ск. Цю «пекельну» приправу теж відправили на фронт.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/10/%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BA%D0%B0.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/10/%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BA%D0%B02.jpg)
Чому саме аджика? Куратор групи Аі-11 Михайло Синовець розповів кореспондентові «Високого Замку»:
— Я часто контактую з нашими бійцями, які воюють на східному напрямку (серед них є мої рідні, випускники нашого коледжу). Цікавлюся, що їм, крім того, що мають, ще потрібно. А вони кажуть: здалося б чогось бактерицидного. Бо часом у наших непростих умовах трапляються розлади шлунків. А їх, наскільки мені відомо, лікують ще й гострими стравами. Наприклад, східні народи масово вживають паприку, перець — і при цьому добре почуваються… Я прийшов до студентів своєї групи, розповів їм про прохання воїнів і кажу: «Хто може — принесіть з дому по дві-три головки часнику, жменю петрушки. А все решта — то моя справа…»
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/10/%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BA%D0%B05.jpg)
Як стало відомо авторові цих рядків, про додаткові інгредієнти аджики — перець, паприку, сіль, помідори, оцет, інші спеції подбав сам Михайло Степанович. «Кожен робив свій внесок: діти — свій, я — свій…» — скромно відповідає на уточнююче запитання цей наставник молоді.
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/10/%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BA%D0%B06.jpg)
А потім мати одного зі студентів, Наталія Вус, зголосилася з усього цього овочевого добра приготувати аджику. Загалом вийшло 20 баночок цієї смакоти. На кожній з них приклеїли оригінальну етикетку: «Козакам — від козачат» — її виготовив колишній випускник коледжу Віталій Кавчак. Загалом майбутні агроінженери вторгували на ярмарку півтори тисячі гривень. Під час продажу свого оригінального продукту проявили креативний підхід. Казали покупцям: «Хочете аджику? Кладіть гроші - а аджика піде на фронт!» Частина цієї аджики уже на передовій, її відправили у конкретні підрозділи за чотирма адресами. Готують п’яту посилку. Воїни подякували дітям за презенти. Зокрема, Володимир Якимів, відомий бережанський підприємець-волонтер, який зараз на фронті, написав: «Дякую адміністрації і козачатам Бережанського фахового коледжу. Разом до перемоги!!!»